Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Danuš » sob říj 21, 2017 17:45

Dobrý den,
po dlouhé době se na vás obracím s prosbou o radu. Dne 5.8.1867 v Josefsdofru 21 (dnes Svobodná Ves) se narodil Anně Lorencové syn Jan - SOA Praha - Chotusice 09 - dig.str. 203. Později se za otce prohlásil její manžel Josef Štoček, kterého si vzala 7.11.1869. Poslední dohledatelný záznam o tomto dítěti je v docházce z r. 1881. Pak se mi už nepodařilo o tomto dítěti cokoliv najít. Prostě mi "zmizel". Zkoušela jsem s nulovým výsledkem vojenský archiv. V matrice zemřelých také není. Může mi někdo poradit kam se podívat? Je možné, že vzhledem k tomu , že to byl "nevlastní" syn, byl poslán mimo domov. Už si opravdu nevím rady, kde hledat. Děkuji za pomoc.
ebadatelna.soapraha.cz/d/5979/203
Danuš
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 21, 2017 16:59
Oblast pátrání: Čáslavsko, Slaný, Kladno, Cvikov, Klášterec nad Ohří, Frýdlant v Čechách

Re: Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Věra Mátlová » sob říj 21, 2017 18:02

nepřijde mi, že by musel nutně být nevlastní - otec se již u křtu nechal zapsat, a později u sňatku je uveden jako dovolenec - tedy si těhotnou Annu nemohl vzít protože byl vojákem (vojenské útvary měly na povolené sňatky kvóty, protože erár se pak musel postarat o výživu manželky i dítěte, takže povolení dostal až v roce 1869)
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Danuš » sob říj 21, 2017 18:24

Ke stejnému závěru jsem také došla, Z vojny se vrací cca 2 měsíce před svatbou. Jeho matka požádala o uvolnění, protože nebyl nikdo dospělý z mužů, který by se postaral o hospodářství. A navíc :) pár měsíců po svatbě se jim narodil druhý syn. Ale jak si vysvětlit, že všechny ostatní děti jsem dohledala, ale tohoto syna ne. Prostě zmizel.
Danuš
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 21, 2017 16:59
Oblast pátrání: Čáslavsko, Slaný, Kladno, Cvikov, Klášterec nad Ohří, Frýdlant v Čechách

Re: Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Věra Mátlová » sob říj 21, 2017 18:42

mohl se klidně i vystěhovat - okolo roku 1885-90 to byla velká vlna například do Chorvatska. Ta docházka co zmiňujete - to bylo z nějaké školy?
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Danuš » ned říj 22, 2017 4:57

Ano, základní škola. Vlastně tímto rokem ukončil školní docházku.
Danuš
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 21, 2017 16:59
Oblast pátrání: Čáslavsko, Slaný, Kladno, Cvikov, Klášterec nad Ohří, Frýdlant v Čechách

Re: Čáslavsko - Jan Štoček/Lorenc

Příspěvekod Věra Mátlová » ned říj 22, 2017 16:00

kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků