VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » ned říj 08, 2017 20:08

..k doplnění. Zdravím, někde jsem kdysi narazila na excelové (asi) tabulky, kde byl uplně jednoduše pomocí rámečků udělaný jakýsi mustr na doplňování předků a jejich základních údajů. Jde mi o úplně obyčejný jednoduchý formulář, který bych si vytiskla a doplňovala jmény a základními údaji (narození, svatba, smrt). Byl to formát A4. Nevíte kde bych to mohla najít? Jde mi o to si je vytisknout a doplňovat ručně. Už mě nebaví furt rýsovat a předci přibývají..... nechci furt přeskakovat v počítači a někdy to prostě potřebuji mít přehledně před sebou, abych se orientovala. Mám totiž problém, že v oblasti, kde se pohybuji byli všichni Šedivý...případně Bambas...i Dražanů mám několik rodin a míchají se mi různě...:-D

Díky, pokud někdo víte, kde bych to mohla najít Rebeca
Naposledy upravil Rebeca dne pon říj 09, 2017 6:52, celkově upraveno 1
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » ned říj 08, 2017 23:29

Tak nějak tomu nerozumím.
Prázdný strom jsou pospojované buňky; grafické znázornění.
Formulář je textový dokument. Ten jde vytvořit nejen v tabulkovém editoru, ale i v textovém (např. Word).

Co používáte za genealogický program? Třeba by bylo snazší se poohlédnout po něčem, co by vám vyhovovalo a splňovalo vaše potřeby. Vytisknout potřebnou dílčí část si můžete také.
Může to být třeba tenhle program:
https://ancestry.nethar.cz/index.php
Nebo vám tady může někdo poradit něco lepšího.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » pon říj 09, 2017 6:51

Děkuji oběma...koukám, že jsem se sice vyjádřila dost neobratně, leč minimálně Monika mě trochu pochopila a moc mi pomohla - z misbachu si něco vyberu.

to Brasl - ano, šlo o pospojované buňky. Já jsem prostě asi zaseklá v papíru - pro mně je formulář prostě papír, co se vyplňuje :-D nedošlo mi, že v počítačové mluvě je formulář něco jiného.

Jinak já samozřejmě předky vyplňuji do programu/ů, jen při hledání v matrikách potřebuji vidět ty předky před sebou přehledně na papíře, pěkně srovnané - tedy ty, co jsem ještě nenašla, aby nevznikla mýlka. Co najdu, doplním. Nemám doma, kde hledám tiskárnu, vlastně dílčí výstupy vůbec netisknu. Šlo mi o to mít připravené prázdné stromy a když mě chytne hledací, či se mi zadaří, či mám prostě zrovna čas tak mít v papíře přehledně připraveno. Je to asi úchylka, vím....ale když je tak vidím, lépe se mi hledá. A zjistila jsem, že když je mám ručně namalované na papíru/papírech, tak se v tom ztrácím, protože nedodržím linie. A papíry se množí... a je v tom zmatek :-D

TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI. Vaše odpovědi mi i pomohly s ujasněním. :-D

Rebeca
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » pon říj 09, 2017 8:42

Rebeco.
Papír je papír, umožňuje to co PC ne. "Proti gustu, žádný dišpurát." :)
PC má zase jiné možnosti. Každý ovšem na PC děláme něco jiného a ovládáme ho jiným způsobem.
Stahovat formuláře, to má jednu vadu. Dělal je někdo jiný a nemusejí ideálně vyhovovat. Špatně se upravují. Ideální je udělat si formulář sám/a, tak jak potřebuji.
Třebas program se kterým děláte, umožňuje i tohle. Kdož ví.
Pro příklad. Aplikaci Word naprostá většina lidí, včetně mě, používá jako lepší psací stroj. Ale to je jen cca 10% toho, čím ten program disponuje.
Tak to berte jen jako mé zamyšlení, námět.

Čínské přísloví: "Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život."
Já vás "ryby" chytat nenaučím, jen se můžu zeptat, zda by to nebylo vhodné popřemýšlet, zda by nešlo ty "ryby" chytat. . :)

PS: Jen náhled rastrového obrázku stromu. Tedy, není to z Wordu. Dělal jsem ho jen proto, abych věděl, kolik generací se nechá na jaký rozměr dostat a byla tu k tomu diskuse:
Přílohy
Graf.jpg
Naposledy upravil Brasl dne pon říj 09, 2017 9:17, celkově upraveno 2
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » pon říj 09, 2017 9:03

Brasle,
ano ve wordu si blahé paměti, než mi umřel notebook, pamatuji, že jsem si dělala sama spoustu věcí. Ale teď mám jednak novější přístroj, druhak....nemám Word :-D jsem chudá matka na rodičovské :-D a tak mám LibreOffice a tam jsem ještě nepřišla na to, jak bych to udělala (pořád zkoumám). Tedy mezi přebalováním, utíráním pusy ( a podlahy od různých produktů těla) a čtením a deklamováním infantilních básniček se snažím se učit chytat ryby :-D ale jde to tedy dost ztuha. Chtěla jsem si ulehčit - zpřehlednit práci. A věděla jsem, že už jsem kruciš někde ty udělané viděla. A včera jsem neměla svůj den.... a dneska to bylo lepší a tak jsem dokázala najít to, co už jsem měla nalezené ( a asi i postahované) dříve. Proto, pokud by někdo hledal, jako já, tady dávám odkaz. Tohle bylo to, co jsem hledala (skoro) :-D

Díky za snahu a pomoc :-D

Rebeca

PS: Pokud by někdo taky hledal, tak tady se dají v pdf zdarma stáhnout ty moje prázdné stromy :-D
https://www.familytreetemplates.net

EDIT: Brasle, než jsem stačila napsat odpověď, ještě jste rozšířil svůj příspěvek. ...Tedy, je to kráááása. Třeba se jednou taky naučím chytat takový krásný rybičky :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » pon říj 09, 2017 9:10

Znám.
Teď to mám znovu oživené, neb vnučce jsou dva roky a bydlíme v jednom baráku. Tak když padne kosa na kámen, tak musím taky zaskočit hlídat a i přebaloval jsem a krmil. :D
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » pon říj 09, 2017 9:35

JJ přebalování....chuťovka snad největší....taky mám 2 letého kouska a teda....někdy bych radši fárala, než přebalovala :-D (tedy, ne, že bych někdy fárala, ale říká se, že je to fuška :-D).... tak hodně sil s vnučkou... a "Povídám, povídám pohádku, že pes přeskočil hromádku......:-D"
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » pon říj 09, 2017 11:54

Pokud byste měla něco chuť zkusit vytvořit, tak nepotřebujete Word. Zkuste Inscape. Na YouTube jsou na něj návody a je to open-source, tedy free program. Pracuje s formátem SVG, asi jediný slušný program na tenhle formát. https://www.vzhurudolu.cz/prirucka/svg A SVG je i jeden výstup z Ancestry od Nehala.

Teď (cca 2 měsíce) dcera potřebovala udělat nějakou grafiku s textem. Tak jsem ji ho doporučil a ukázal ji že se v něm nechá písmo "deformovat" dle potřeby. A pak jsem jen koukal, co v něm udělala. :) (Dělala si logo firmy, banery a reklamy.)
On je to hodně silný nástroj a pospojovat pár rámečků je pro něj primitivum. Umět v něm opravdu není na škodu. Já používám CAD program, když potřebuji, v Inscape "plavu sotva čubičku". :D
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » pon říj 09, 2017 12:47

...teeda, vy mi dáváte úkoly a výzvy. Stáhnu a pokoukám, určitě se mi to bude v životě hodit :-D docela ráda se ve věcech hrabu a přicházím jim na kloub. Díky. Ale je pravda, že já plavu čubičku v lecčems. :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » pon říj 09, 2017 13:59

Rebeca píše:...teeda, vy mi dáváte úkoly a výzvy. Stáhnu a pokoukám, určitě se mi to bude v životě hodit :-D docela ráda se ve věcech hrabu a přicházím jim na kloub. Díky. Ale je pravda, že já plavu čubičku v lecčems. :-D


Hmm, tak o úkolech a výzvách které jsem před někoho postavil, by asi mohl vyprávět můj syn. Dokázal je realizovat. :D A naškodu mu to rozhodně nebylo a není.
Je pravda, že žádná myšlenka mě nepřipadá natolik bláznivá, abych se nad ní nedokázal zamyslet, jak by šla realizovat a co by k tomu bylo potřeba.
Lidé totiž často zaměňují dva pojmy. Nejde to, za nechce se mě. A jak známo, kdo chce tak hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Přitom pro to není důvod. Když se mě nechce, tak to nepřiznat. Je to lidská vlastnost jako každá jiná.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Věra Mátlová » pon říj 09, 2017 16:41

to Brasl -
Rebeco.
Papír je papír, umožňuje to co PC ne.


Souhlas na 100 000%! Takže, raději i dílčí věci tisknu a ukládám do krabic. Pravda i tisk časem vybledne a papír je hořlavý.
Nejsem škarohlíd, ale až se jednou všechna ta šikovná udělátka sesypou - ať už z jakéhokoliv důvodu - to bude pláče a rvaní vlasů!
A nespoléhala bych moc ani na jakékoliv cloudy, nemluvě o "mechanických" pomůckách jako jsou externí disky a spol.
Vyškolila mě situace, kdy mi synek-ajťák nainstaloval přístup na jeho úložiště - ale pak mi odešel disk, přes který tam ten přístup byl.
Obnova dat - odhad ca 20 000 Kč, bez záruky ....
A k úvodní otázce tématu - já všechno "pracovní" dělám v nejprimitivnějším Excellu - podstata je stejná jako jednom z citovaných Misbachů (koňský rodokmen) a můžu si obsah jednotlivých políček/buněk roztahovat podle potřeby, filtrovat i vyhledávat. Pokročilí nechť se smějí, až se za břicho popadají. Mě to takhle prostě vyhovuje.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Brasl » úte říj 10, 2017 23:07

Takhle to vypadá z Inkscape.
Přílohy
Nový rastrový obrázek (9).jpg
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » úte říj 10, 2017 23:11

Brasle, vy ďáble.....hned zítra se na to vrhnu.....a díky za SZ :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod chasanar » stř říj 11, 2017 6:38

Předmět příspěvku: viewtopic.php?f=13&t=3473#p74780
Přidám také jeden formulář, - používám ho už několik let a jsem spokojená. Pro rychlejší přehled si jednotlivé hlavní předky odlišuji zvýrazňovačem, ale vše záleží na uživateli. Do "fondu" zapisuji ve zkratce zdroj a pokud potřebuji, stejně si rozpracuji rodokmeny potomků. V podstatě je to základní rodinný list pro jednu generaci.
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: VYŘEŠENO DÍKY Prázdné stromy..

Příspěvekod Rebeca » pát říj 13, 2017 22:16

tak už jsem si vytvořila taky svůj formulář...není určitě tak krásný, jako od brasl-a, ale je můj.. a až přijdu na to, jak se tady s ním pochlubit, tak vložím :-D

kupodivu mi nejvíc práce a koumání daly spojovací čáry :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků