lékařský zázrak!!!

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

lékařský zázrak!!!

Příspěvekod Gabriel » čtv říj 18, 2007 15:20

Tak jsem fakt na dně...Mám otázku asi na nějakého doktora (i když jsem sám medik...)
Při prolézání matrik jsem narazil na něco, co mi vyrazilo dech a nevím, co si o tom mám myslet...
Jde o narození, naštěstí pouze vedlejší větve sourozenců, dvou mých předků. Zkusím to napsat nějak přehledně...

Nikodím Dvořák se narodil 11. 9. 1875 v Líšni 330 (zemřel 20. 3. 1879)
Viktorie Dvořáková se narodila 22. 12. 1875 v Líšni 330 (zemřela 24. 12. 1875)

Oba měli (podle jména) stejné rodiče i prarodiče. Dokonce i svědka s porodní bábou(a jejím bydlištěm) a místo narození (jako číslo baráku). Akorát otec jednoho je psán jako podruh a otec druhého jako švec...tak nevím. Je to vůbec možné? Z lékařského hlediska se mi to zdá jako zázrak a podle mě byla Líšeň na konci 19. století tak malá díra (nic proti Líšňákům), že možnost náhodné shody (i svědka) se limitně blíží nule...

Bohužel mám špatný foťák, takže nemůžu odpřísáhnout, že jsou ty listy ze stejné matriky(ono písmo toho kněze je trochu jiný, ale mohl to psát někdo jiný do stejné matriky). Ale pokud je stejná i bába, tak to snad stejná vesnice je, ne? No a ti svědci a dvě generace rodičů...No jsem z toho tak na nervy, že už připouštím i možnost, že mi tu fotku někdo do mýho foťáku přistrčil, aby mě naštval...jsem z toho fakt nešťastný...já se snad budu muset jít do toho MZA znovu přesvědčit...

Co si o tom myslíte vy?
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Gabriel » čtv říj 18, 2007 15:43

tak beru zpět...porodní bába byla jiná a farář taky, ale jinak to na 100% sedí, jak sem řek...su z toho dost špatné
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Vladimír Kafka » čtv říj 18, 2007 19:15

Tím svědkem je myšlen kmotr? Já se u narozených se svědkem nesetkal, pouze u svateb.
kavka
Uživatelský avatar
Vladimír Kafka
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon srp 27, 2007 11:47
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Oblast pátrání: Semilsko (Rybnice, Sytová, Loukov, Proseč...)

Příspěvekod Gabriel » pát říj 19, 2007 8:59

ano, kmotr. Kdyby nebyl Moravský zemský archiv zavřený, šel bych to tam omrknout ještě dneska...no nic, no budu muset počkat do ledna...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků