Padlí v 1. světové válce

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod Ewka » pát bře 02, 2012 20:40

Hezký den, nemáte někdo zkušenosti se zápisem takto padlých v matrikách? Hledám mého příbuzného, kterého jsem našla v seznamu padlých vojáků. V klasické úmrtní matrice tento zápis není, vojenská matrika pro tuto faru neexistuje. Nějaký nápad, kde bych ho mohla najít? Předem moc díky. Eva
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod artepa » pát bře 02, 2012 20:55

Dobrý večer, alespoň dle mých zkušeností záleželo na faráři a zřejmě i na rodině, zda to nahlásili.
Našla jsem několik zápisů, že ten a ten padl kdesi v 1.sv. Někdy jsem poznámku o úmrtí na frontě našla v archivu obce. Prý, když se někdo "ztratil" na frontě, tak po nějaké době byl úředně prohlášen za mrtvého. To by mělo být v archivu soudu.
Pak leda zápis z vojenského ústředního archivu.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod Ewka » pát bře 02, 2012 20:59

Našla jsem pár těchto "potvrzení o mrtvém" v úmrtní knize, ale určitě nejsou zdaleka všechny. Jde o to, že přesně nevím místo pobytu u mrtvého, tudíž nedovedu s jistotou říci, kde by jeho zápis měl být. Třeba na něco narazím. Díky moc!
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod artepa » pát bře 02, 2012 21:13

Moje zkušenost je, že v případě úmrtí v 1.sv, byla to zahraniční fronta, byl zápis odkud byl mrtvý než narukoval. Pravda oni žili v místě narození, neodstěhovali se nikam.
Dost zápisů jsem viděla v matrikách, kde byla vojenská posádka anebo lazaret, např. Hranice na Moravě (zápisy jsou i v civilní matrice). Ale to zemřeli na území republiky.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod Ewka » pát bře 02, 2012 22:29

Našla jsem svého příbuzného (snad?) na Krameriu ale jen v abecedním seznamu http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... i=23301967 lze k tomuto dohledat více informací? U dalších - úplnějších - seznamů se někdy uvádí i místo, což by mi velmi pomohlo. Hledám Antona Hannewalda 667. Budu vděčná za jakékoli nápady..

Eva
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod stanley4 » sob bře 03, 2012 14:27

Ewka píše:Našla jsem svého příbuzného (snad?) na Krameriu ale jen v abecedním seznamu http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... i=23301967 lze k tomuto dohledat více informací? U dalších - úplnějších - seznamů se někdy uvádí i místo, což by mi velmi pomohlo. Hledám Antona Hannewalda 667. Budu vděčná za jakékoli nápady..

Eva

narodený 1877
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... t=0&s=djvu
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod Ewka » sob bře 03, 2012 14:28

Moc moc moc Vám děkuji!
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Padlí v 1. světové válce

Příspěvekod milanisko » úte bře 06, 2012 12:42

já mám padlého v 1.válce pradědu a vdova si vzala jeho bratra...o smrti prvního manžela je napsáno něco u oddacího zápisu
milanisko
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 09, 2011 12:52
Bydliště: Kyjov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků