Archiválie lokální železniční trati

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Archiválie lokální železniční trati

Příspěvekod Alena Rottová » pát zář 01, 2017 20:00

Dobrý den. Hledám údaje o profesním životě svého dědy. Ten dlouhou dobu pracoval u lokální železniční trati Zadní Třebáň - Lochovice. Začínal zde jako topič a dále zde pak prošel snad všemi profesemi. Nevím místo, kde by byly uloženy archivní materiály k této trati. Zajímají mě kroniky jednotlivých železničních stanic, dále archiválie týkající se zaměstnanců. Poradíte mi prosím někdo, kam se otočit? V Okresním archivu v Berouně nemají nic. Existuje nějaký archiv železnic? Nebo se mám optat v oblastním archivu v Praze? Díky za radu. Alena R.
Alena Rottová
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 19, 2016 15:23
Oblast pátrání: Berounsko, Podbrdsko

Re: Archiválie lokální železniční trati

Příspěvekod Zora » pon zář 11, 2017 16:32

Zdejte si do googlu

železní trať Zadní Třebáň - Lochovice.

vyskočí opravdu hodně odkazů, např. knihy na toto téma, stejně jako jména osob, zabývající se touto tratí.

Je tam také zveřejněna poznámka na besedu, kterou organizovala Městská knihovna Beroun , možná byste se mohla pro začátek prostřednictvím knihovny kontaktovat s přednášejícím.

V knihách lze hledat odkazy, z nichž bylo čerpáno.

Bohužel jste neuvedla žádné období, kdy Váš dědeček byl zaměstnán. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků