Brédův Mlýn a mlynářská rodina Brédova / Kvěchova

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Brédův Mlýn a mlynářská rodina Brédova / Kvěchova

Příspěvekod David H » úte srp 29, 2017 23:26

Dobrý den,

pátrám o informaci ohledně Brédova mlýna v Táboře a o mé linii v rodokmenu na Brédovi. Jediné co jsem našel je, že byl mlýn v Dražicích a že byl zbourán. http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=24931

Mám v rodokmenu Annu Kvěchovou Brédovou (narozeni cca 1892 a úmrtí Jan 13 1951) která měla za manžela Otomara Kvěcha (mlynář na papírně v Táboře). Otomaruv otec Václav Kvěch (Sep 10 1853 - Sep 18 1912) byl také mlynář a koupil mlýn na papírně v táboře. Jeho otec josef kvěch (Sep 15 1817 - Nov 18 1887) byl mlynář v zahádce na Kvěchově mlýně.

Anna Brédová měla otce Václava Brédu který by měl být také mlynář a předpokládám že na brédově mlýně. Manželka Václava Brédy byla Marie Brédová Soukupová. O další linii ohledně brédů bohužšl nevím nic.Hledal jsem ve všech možných matrikách v oblasti a nepodařilo se mě najít nic. Nemám ani data a místa narozeni mimo rodinu kvěchovou kterou jsem dohledal docela dobře.

Našel jsem nějaké Brédy v matrikách Chotovin, ale nic mě nepomáhá.

Děkuji za jakékoliv info.
David
David H
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 29, 2017 21:34
Oblast pátrání: 1) Taborsko
Chotoviny, Sudomerice u Tabora, Hostice, Tabor, Zahoricko, Klokoty, Zahradka, Vodnanym Milenovice, Klánovice, Bila Hurka, Hluboka, Otradov, Stupcice, Jistebnice, Uhrice, Jetrichovice

2) Stredocesky: Miskovice, Tousice, Kralka, Horni Chvatliny, Mlikovice, Bulanka, Hradenin,

3) Zamrsk: Jestrabi, Ponikla, Vichova nad Jizerou

4) Vysocina a Jihomoravsky: Bonov, Vycapy, Sebkovice

Re: Brédův Mlýn a mlynářská rodina Brédova / Kvěchova

Příspěvekod hovorkas » stř srp 30, 2017 4:57

Možná tento: http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/5482

Když rozkliknete kartu Historie a tam pod přepisem pramenů "Zobrazit více", jsou tam i údaje z matrik.
hovorkas
 
Příspěvky: 285
Registrován: sob pro 15, 2012 21:53
Oblast pátrání: Kutnohorsko: Kaňk, Grunta, Chotouchov, Červený Hrádek, Rohozec, Horka (Žehušice), Borek (Žehušice), Solopysky, Mančice, Žleby (Čáslav), Radovesnice II, Zdechovice, Zbýšov, Bumbálka, Dobrnice, Červené Janovice; Kolínsko: Libenice, Tři Dvory, Polní Chrčice, Krakovany, Starý Kolín; Posázaví: Vrbka (Ledeč nad Sázavou); Nymbursko: Křinec, Zábrdovice; Jičínsko: Libáň, Dětenice, Veselice, Zliv (Libáň), Bačalky, Lično, Bystřice (Libáň), Údrnice, Únětice (Libáň), Vitiněves, Nemyčeves, Hřmenín, Markvartice, Rakov, Mrkvojedy, Dolní Lochov; Jablonecko: Vrát; Morava: Bělkovice

Re: Brédův Mlýn a mlynářská rodina Brédova / Kvěchova

Příspěvekod Brasl » stř srp 30, 2017 7:58

V r. 1903 byl na prodej:
Obec táborská prodá mlýn tak zvaný „Brédův", který se hodí svou vodní silou i pro každý podnik průmyslový. Dotazy zodpoví městská rada táborská.
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... id=7346795 (2 inzerát zcele vravo nahoře)

Spolek ku podporování chudých studujících:
Za přispívající členy přistoupili s ročním příspěvkem l zl. až 3 zl.: pp. Bréda Václav, mlynář v Bechyni
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... id=6473301


Mlýn se nemusel jmenovat po mlynáři, ale po vlastníkovi:
Vlastivědný sborník školního okresu slánského a kladenského Stránka periodika
ISSN: 1804-3828
Ročník: 1936 - 1937
Výtisk: 11.1936
Stránka: 53
nás Bréda, z bohatých sedláků nadělá žebráků. Běda nám, běda/*) Hrabata z Bredau byli rod původu sice holandského, ale již od XIII. století v Prusku usedlí, kde středem jejich rodinného panství bylo město Špandava. Na panství tachlovické dosadil hrabě Bréda několik úředníků, kteří dobře znali


Buď je podoba náhodná, nebo byli ve službě u toho rodu. Těžko toho rodu.
Tolik asi Kramerius.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Brédův Mlýn a mlynářská rodina Brédova / Kvěchova

Příspěvekod David H » stř srp 30, 2017 18:36

Dekuji Vam. :)
Jdu patrat.
David
David H
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 29, 2017 21:34
Oblast pátrání: 1) Taborsko
Chotoviny, Sudomerice u Tabora, Hostice, Tabor, Zahoricko, Klokoty, Zahradka, Vodnanym Milenovice, Klánovice, Bila Hurka, Hluboka, Otradov, Stupcice, Jistebnice, Uhrice, Jetrichovice

2) Stredocesky: Miskovice, Tousice, Kralka, Horni Chvatliny, Mlikovice, Bulanka, Hradenin,

3) Zamrsk: Jestrabi, Ponikla, Vichova nad Jizerou

4) Vysocina a Jihomoravsky: Bonov, Vycapy, Sebkovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků