Opuštěné hroby

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Opuštěné hroby

Příspěvekod Evael » ned srp 20, 2017 19:48

Začátkem týdne jsem podnikla výpravu do kraje předků a na hřbitově v Opařanech jsem objevila docela velké množství opuštěných hrobů, odhaduji z druhé poloviny 19. století. Dá se očekávat, že někde budou záznamy o jménech k těmto hrobům? Nevíte, kam se obrátit - na faru? na správu hřbitovů?

Obrázek
Evael
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 07, 2017 20:10
Oblast pátrání: Bechyňsko

Re: Opuštěné hroby

Příspěvekod JahoMi » pon srp 21, 2017 21:17

Dobrý den.

Vyhledávání záznamů předků z knihy zesnulých je mým koníčkem. Dnes se obvykle záznamy už moc často nepíšou do hřbitovní knihy ale do karet hrobů, každý nájemce hrobu má svojí kartu, ty jsou na matrice obecního úřadu. Někdy tam mají schovaný i ty staré knihy zesnulých. Někdy se díky ní dá identifikovat i neznačený hrob.

Jako první bych se zeptal na OU Opařany. Pokud tu starou knihu už nemají tak bych se optal v Soka Tábor kde mohla taky skončit.

V příloze je mapa z roku 1830. Takže hřbitov byl původně jen od kapličky dozadu napravo. (nalevo ve směru od vchodu)

Chtělo by to naskenovat celou knihu.
Přílohy
hřbitov.jpg
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Opuštěné hroby

Příspěvekod Evael » pon srp 21, 2017 21:31

Děkuji, oblast souhlasí - ty hroby jsou v levém zadním rohu od vchodu, za kapličkou. Zkusím napsat na úřad v Opařanech.

Obrázek
Evael
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 07, 2017 20:10
Oblast pátrání: Bechyňsko

Re: Opuštěné hroby

Příspěvekod JahoMi » ned srp 27, 2017 17:55

Dejte pak vědět jak jste pochodila. :)
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Opuštěné hroby

Příspěvekod Kirvin » čtv srp 31, 2017 17:39

Při svém bádání v SOkA Rokycany jsem procházel fond Farní úřad Stupno a zde jsem nalezl záznamy o tom, kdo byl do hrobu pochován a kdo platil nájemné. Bylo to cca od konce 19. století do první poloviny 20. století. Takový obyčejný černý sešitek. Když jsem pátral v SOkA Plzeň - jih, byla kniha pohřbů ve města Dobřany ve fondu Archiv města Dobřany, opět stejná doba..
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků