VYŘEŠENO Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje?

Příspěvekod kratec » sob srp 19, 2017 8:54

Dozvěděl jsem se, že prý existuje generální rejstřík zemřelých v Brně, ale marně hledám na internetu nějakou informaci o něm. Pokud skutečně existuje, poradil byste mi někdo, kde je k nahlédnutí?
Potřebuji zjistit, jestli v 2. pol. 19. století spolu s první manželkou mého předka zemřel i jejich syn či nikoli.

Předem děkuji za jakoukoliv radu
Naposledy upravil kratec dne ned srp 20, 2017 12:00, celkově upraveno 1
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Re: Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje? kde?

Příspěvekod Zora » sob srp 19, 2017 8:59

Možná v nemocnicích, vedou tam úmrtní knihy (knihy zemřelých - myslím ale, že to není pro veřejnost přístupné), ale z hlediska matrik nikoliv.

Matriky zemřelých jsou v Brně online - s indexy, takže není zas tak velká problém dohledat - jak bydlící občany, tak pacienty místních nemocnic ze širokého okolí..

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje? kde?

Příspěvekod kratec » sob srp 19, 2017 9:28

Děkuji za odpověď. O online matrikách MZA vím a procházel jsem je, leč bezvýsledně. A právě jsem zaznamenal, že má existovat ještě něco jako generální rejstřík, kde je právěže přehled zemřelých vypsaný právě z jednotlivých matrik...
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Re: Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje? kde?

Příspěvekod Zora » sob srp 19, 2017 9:43

kratec píše:Děkuji za odpověď. O online matrikách MZA vím a procházel jsem je, leč bezvýsledně. A právě jsem zaznamenal, že má existovat ještě něco jako generální rejstřík, kde je právěže přehled zemřelých vypsaný právě z jednotlivých matrik...


Kde by, podle Vašeho názoru, byli ti zemřelí z generálního rejstříku zemřelých v Brně matričně zapsáni?

Například
matrika zemřelých -index Staré Brno je řazena po rocích, ale zápisy jsou podle jednotlivých míst, takže se osoba může přehlédnout.

Matrika Zábrdovice -indexy jsou členěny podle skupin obcí, ale neznám z hlavy rozvržení indexu zemřelých.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje? kde?

Příspěvekod kratec » ned srp 20, 2017 11:59

Tak už jsem to zjistil jinou cestou, jedná se o Generální rejstřík k úmrtním a ohledacím protokolům a v Brně jej má Archiv města Brna.

Dávám do předmětu vlákna "Vyřešeno" a děkuji za ochotu zabývat se mým dotazem.
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Re: VYŘEŠENO Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje?

Příspěvekod tama.1 » ned srp 20, 2017 12:23

Rozumím tomu ,že se jedná o dokumenty, z kterých přepisovali do matriky úmrtí??? Umrtní list a pokud proběhla pitva tak "pitevní zpráva"?
Taťána
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Re: Generální rejstřík zemřelých v Brně - existuje? kde?

Příspěvekod Zora » ned srp 20, 2017 12:29

kratec píše:Tak už jsem to zjistil jinou cestou, jedná se o Generální rejstřík k úmrtním a ohledacím protokolům a v Brně jej má Archiv města Brna.

Dávám do předmětu vlákna "Vyřešeno" a děkuji za ochotu zabývat se mým dotazem.

ano, to je to, co jsem psala, rejstřík nemocnic + plus tedy ohledání samozřejmě- to jsem neuvedla, jen si stále myslím,, že tyto mrtvé zapisovali do matriky zemřelých. Měli by souhlasit v GR, jak vy říkáte a v matrikách zemřelých. .

Že je osoba zapsaná dvakrát v matrice zemřelých - s tím jsem se setkala, ale že by nebyla vůbec zapsaná?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků