ověřené kopie rodných listů

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod petanemec » pát úno 24, 2012 13:49

Dobrý den, potřebuji poradit kdo ověřuje kopie rodných listů?
Našel jsem záznamy k mému rodokmenu na matrice a chtějí po mne ověřené kopie mého rodného listu.
Děkuji za radu
petanemec
 
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 11, 2010 16:42
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod Zdenek » pát úno 24, 2012 14:26

Ověřená kopie vašeho rodného listu?
Kdekoliv, třeba: obecní úřad, notář, pošta.....
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod terminal » sob úno 25, 2012 9:12

OVÉŘENÉ kopie??? Předpokládám asi že ty záznamy máte v živé matrice. Nicméně paní matrikářka chce asi nějak moc ne? Já vím, že zákon je zákon, ale bylo úsměvné, když jsem chtěl nahlédnout do matriky zemřelých na zápis mojí prababičky z roku 1957 a musel jsem doložit, že jsem opravdu pravnuk. Ale určitě po mě nechtěla ověřené kopie těch listin. Jen si je sama okopírovala, cosi k tomu zapsala a bylo. Ještě že v městě XX je hodná paní matrikářka jménem YY, která mi vychází vstříst bez jakýchkoli takových obštrukcí. Paný YY, alespoň takto díky :D
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod sanmarco » sob úno 25, 2012 10:03

Tak to máte obrovské štěstí. Já hledám narození jednoho svého předka, narozen 1894, matrika se bohužel uzavřela až 1948. Chtějí po mě ověření kopie listin - můj rodný list, rodný list rodičů, rodný list prarodičů. Takže celkově mě to bude stát cca 5*50 Kč + poštovné + okopírování matriky + jejich práce. Takže 500 Kč za jeden záznam, dobré, ne? Děkuji tímto Zámrku za jejich "rychlé" digitalizace matrik :(
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod Jan » sob úno 25, 2012 11:42

V zákoně není o ověřování žádná zmínka. Pokud předložíte originály s oficiálním razítkem toho kdo je vydal, není co ověřovat.
Zase si někdo vymýšlí, doporučuji poslat mailem oficiální dotaz na Ministerstvo vnitra (Oddělení správních agend) a pak postupovat
podle jejich doporučení. Ještě doplním, podle zákona po Vás mohou chtít 20 Kč za jedno ofocení nebo nahlédnutí na 1 zápis.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod terminal » sob úno 25, 2012 14:18

Taky se mi zdá jako kravina po Vás chtít ověřené kopie... Bohužel, že jste potomek doložit musíte ( a to předpokládám nebude pro Vás problém ). A to, že máte mít ověřené kopie těch listin Vám řekli osobně, nebo telefonicky? Jestli to třeba nemysleli tak, že originály Vám rodiče nepůjčí, tak máte mít ověřenou kopii (..?). Mě totiž není jasné, nač by jim ty dokumenty byly (zvlášť, když vlastně originál uvidí matrikářka, která vlastně může ověřovat).
Zde:
http://www.mvcr.cz/clanek/nahlizeni-do-matricnich-knih.aspx
je psáno jasně, za jakých podmínek do matrik lze nahlédnout. Nikde se tam nepíše, že je nutné dodat a ponechat tam ověřené kopie...
Přeji hodně štěstí
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod Ewka » sob úno 25, 2012 18:15

Pokud vím, tak ověřené kopie potřebujete, pouze pokud matriku nenavštívíte osobně, ale pošlete jim žádost o vystavení listu (rodného, oddacího, úmrtního). Jinak by mělo opravdu stačit předložení originálu.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod petanemec » ned úno 26, 2012 19:37

No právě že matriku nenavštívím osobně - tak chtějí zaslat ověřené kopie rodných listů -
A protože chci opis rod. listu mého pradědečka, tak chtějí můj a mého dědy....(mého otce nepožadují).
Takže když přinesu originály rod . listů na mou matriku, tak mi za poplatek udělají ověřené kopie?
Děkuji
petanemec
 
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 11, 2010 16:42
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod Ewka » ned úno 26, 2012 20:04

Určitě ano, většinou se ověřuje na podatelně nebo na matrice. Cena jedné ověřené strany je 30kč. Hodně štěstí v pátrání :) E.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod terminal » pon úno 27, 2012 9:46

Ověření kolií udělají i na každém czech pointu (tedy i na poště). No, pokud matriku nenavštívíte osobně, tak to je jiná. Myslel jsem, že tam jedete osobně a proto mi přišlo divné jejich požadavek... RL Vašeho otce nepožadují, protože ve Vašem RL je uveden Váš otec a i jeho otec ...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod petanemec » úte úno 28, 2012 19:36

Díky - zítra zkusím poštu . Mám to nejblíže
:)
petanemec
 
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 11, 2010 16:42
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Re: ověřené kopie rodných listů

Příspěvekod petanemec » stř úno 29, 2012 20:07

Tak jsem uspěl v czech pointu - za 2 ověřené kopie chtěli 90 Kč !!!
petanemec
 
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 11, 2010 16:42
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků