Vojaci kolem roku 1800

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vojaci kolem roku 1800

Příspěvekod dobrou » stř úno 22, 2012 13:33

Dobry den,
chtel bych poprosit o radu, kde hledat informace o vojacich kolem roku 1800.

Zasekl jsem se u jednoho z mych predku. Mam pouze zaznamy o narozeni jeho deti a jeho umrti. Jeho svatbu mam bohuzel pouze z indexu, protoze stranky v matrice oddanych chybi.
Nedokazu se tak dostat k jeho rodicum a jedina informace co k nemu mam je, ze byl vyslouzily vojak.
Zkousim to tedy touto cestou, jestli by se z vojenskych zaznamu dalo alespon s jistotou urcit datum narozeni, pripadne i misto a rodice.

Jedine co zatim mam je nasleduji:
Jmeno: Jiri Dubisar
Svatba: 1810 v Desne (fara Mladocov) - bohuzel pouze z indexu
Umrti: 1830, Porici u Litomysle, vek 65
Narozen: Podle umrti cca 1765

Matrika umrti. Zde ctu: "Jiri Dubisar, chalupnik, vyslouzily vojak"
Obrázek
A pro jistotu, narozeni syna. Zde ctu "Dubisar Jiri, chalupnik, invalida" - jestli ctu slovo invalida dobre, mohlo by to odpovidat tomu to byl byvaly vojak.
Obrázek

Zkousel jsem prohledat forum na informace o vojacich okolo roku 1800, ale nic se mi bohuzel nepodarilo najit.
Dokazal by mi nekdo poradit jak se s touto osobou dostat dale?
dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Vojaci kolem roku 1800

Příspěvekod ozana » stř úno 22, 2012 14:41

Možná je ten sňatek ve vojenské matrice, taky jsem jednou hledal podle indexu a ve farní(civilní) matrice nic... byla v té vojenské.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Vojaci kolem roku 1800

Příspěvekod Dokturek » čtv úno 23, 2012 20:19

prosim o radu ci pomoc tez ohledne vojaka.

dle zapisu ze svatby byl muj predek v roce 1872 vojákem u 5. praporu polních myslivců.

po dotazani vojenskeho archivu na Josefa Kováře, vc. data narozeni mi byla odeslana odpoved ze nic k nemu se v archivu nenaslo.

Je nejaka dalsi moznost, kde by mohl byt jako vojak evidovan, zvlaste kdyz 6 let pred jeho svatbou (bylo mu cca 23 let) byl rok 1866 a velké rakousko - pruské valecne konflikty.

uz jen na okraj - v kolika letech nastupovali vojaci na vojnu ? zajimavosti je ze Josef nemel otce a tak se asi dal touto cestou. V pozdejsich matrikach je oznacovan jen jako podruh.
Přílohy
Kovář Josef - Kolínková Rosina - svatba 7.5.1872 (4850-47).jpg
Kovář Josef - Kolínková Rosina - svatba 7.5.1872 (4850-47).jpg (102.38 KiB) Zobrazeno 912 krát
Dokturek
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 20, 2012 7:38


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků