VYŘEŠENO, Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO, Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Casmaria » sob srp 05, 2017 14:40

Dobrý den, jsem trochu začátečnice a samouk...

Nevím si rady s hledáním, zřejmě vše hledám ve špatných matrikách. Hledám rodiče Josefa Fišara narozeného 22.1.1870 v Nových Dvorech č. 33, zemřel 10.4.1959. V matrice narozených ve Žďáru nad Sázavou, kam jsem se musela dostavit osobně, protože záznam nemají digitalizovaný, jsem zjistila, že jeho otec je Tomáš Fišar (půlník, otec Jabuk Fišar a matka Rozalie roz. Rosická) z Nových Dvorů č. 10, jeho matka je Anna roz. Půžová (otec Vojtěch Půža a matka Kateřina Košáková).

Nové Dvory u Polné jsou problémové v tom, že nejdřív patřily pod panství Polenské a pak pod Přibyslav, takže matriční knihy mohou být kdekoliv...

Projela jsem kompletně (vhodné roky) v Moravském zemském archivu Brno : http://actapublica.eu/matriky/brno/?akc ... signatura=

a taky matriky v Zámrsku http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... -06-01.pdf -> str. 1651 -> číslo m. knihy: 7746 a 2594.

Už mě nenapadá kde bych mohla hledat informace spojené s Novými Dvory, má někdo prosím nějakou radu? Tady mi vždycky dobře poradíte... :-)

Děkuji.
Naposledy upravil Casmaria dne ned srp 06, 2017 11:33, celkově upraveno 1
Casmaria
 
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 05, 2017 20:20
Oblast pátrání: Kutná Hora, Zdechovice, Jihlava

Re: Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Zora » sob srp 05, 2017 15:41

V příspěvku, který jste tu měla na stejné téma, jste uvedla obsažnou odpověď matrikářky. Na tu reagoval kolega Peters s velmi přesnou vysvětlivkou:

Paní matrikářka odpověděla velmi obsažně. Vyplývá z toho, že si myslí, že by matriky pro Nové Dvory, které nejsou v Zámrsku, měly být ve Žďáru. V Zámrsku je jen matrika staré signatury X., obsahující narozené, oddané a zemřelé 1784-1864. Následující matrika signatury X. B bude asi v tom Žďáru a do Zámrsku se dostane až v roce 2049, pokud je pro období 1846-1949.

viewtopic.php?f=16&t=33639&p=156589&hilit=nov%C3%A9+dvory#p156589

Zkoušela jste tedy opět poslat dotaz na matriku Žďár?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29112
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Casmaria » sob srp 05, 2017 21:11

Zora píše:V příspěvku, který jste tu měla na stejné téma, jste uvedla obsažnou odpověď matrikářky. Na tu reagoval kolega Peters s velmi přesnou vysvětlivkou:

Paní matrikářka odpověděla velmi obsažně. Vyplývá z toho, že si myslí, že by matriky pro Nové Dvory, které nejsou v Zámrsku, měly být ve Žďáru. V Zámrsku je jen matrika staré signatury X., obsahující narozené, oddané a zemřelé 1784-1864. Následující matrika signatury X. B bude asi v tom Žďáru a do Zámrsku se dostane až v roce 2049, pokud je pro období 1846-1949.

viewtopic.php?f=16&t=33639&p=156589&hilit=nov%C3%A9+dvory#p156589

Zkoušela jste tedy opět poslat dotaz na matriku Žďár?

Z


Děkuji, vím o tom, že už se to tu řešilo, vaše rady mi pomohli. Řekli jste mi že matrika 10B bude zřejmě ve Žďáru, což mi i paní matrikářka potvrdila a já si tam pro tento záznam dojela. V záznamu byli jeho rodiče, které jsem doufala že už najdu v jiných matrikách na internetu, ale bohužel to tak asi není... Myslíte si, že tyto záznamy jsou ve stejné knize? A mohu vás poprosit o index či seznam kde se dá dohledat právě to číslo matriky a stranu záznamu, který hledám, Minule jste mi to určiti zcela přesně a já nevím kde to dohledat, děkuji.
Casmaria
 
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 05, 2017 20:20
Oblast pátrání: Kutná Hora, Zdechovice, Jihlava

Re: Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Zora » sob srp 05, 2017 21:29

já si myslím, že už to napsal Peters v tom předchozím příspěvku

matriky pro Nové Dvory, které nejsou v Zámrsku, měly být ve Žďáru. V Zámrsku je jen matrika staré signatury X., obsahující narozené, oddané a zemřelé 1784-1864. Následující matrika signatury X. B bude asi v tom Žďáru a do Zámrsku se dostane až v roce 2049, .

Hledáte rok 1870, ten zapadá právě do období po roce 1864. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29112
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Casmaria » sob srp 05, 2017 21:34

Zora píše:já si myslím, že už to napsal Peters v tom předchozím příspěvku

matriky pro Nové Dvory, které nejsou v Zámrsku, měly být ve Žďáru. V Zámrsku je jen matrika staré signatury X., obsahující narozené, oddané a zemřelé 1784-1864. Následující matrika signatury X. B bude asi v tom Žďáru a do Zámrsku se dostane až v roce 2049, .

Hledáte rok 1870, ten zapadá právě do období po roce 1864. Z


A signaturu matriky nalezl kde? Já jen abych pro příště věděla kde mám hledat a neptat se stále zde... Děkuji.
Casmaria
 
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 05, 2017 20:20
Oblast pátrání: Kutná Hora, Zdechovice, Jihlava

Re: Matriky Nové Dvory, záznamy okolo roku 1870

Příspěvekod Zora » ned srp 06, 2017 6:10

Poradila bych obráceně, ptejte se na matričním úřadu ve Žďáru, už víte, jak to s matričními knihami pro Vaši obec Nové Dvory funguje.
Ty nejmladší jsou ve Žďáře, ty starší pak jsou převedeny do archivu Zámrsk. K dotazu nemusíte přikládat ani staré, ani nové značení matriční knihy, ale uvedete obec a rok matriční události ( narození, úmrtí, a pod).

Je samozřejmě nepříjemné, že záznam Vám nepošlou a musíte pro něj osobně, a teprve po shlédnutí záznamu vytušíte, že budete potřebovat zase další záznam od tohoto matričního úřadu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29112
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků