Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Rooka » pon črc 31, 2017 17:47

Dobrý den, proč opět píši sem, je proto, že zapis přečtu, a však nevím, kde hledat narození.

1) Policejní přihlášky - ač jsou někdy chybné narození Karla Soukupa sedí
2) Dle narození dcery narozené v Kralovicích vím, že otec i matka žily v Kralovicích 29 (Říčany) (narození matky mám) chybí narození otce.
3) Dle dvou zápisu vím 100% že datum 10.5.1901 je zprávné, a však zápis nemohu dohledat.
4) Narození Karla Soukupa 10.5.1901 v Kralovicích č.p.19 je vyznání Československého, ač někde jest psáno, že tato církev vznikla po roce 1918-1922.
5) Hledání v AHMP jsem zápis nenašel, pokud by byl, jednalo by se o tuto matriku Signatura: UH N20 ;1897 - 1911 ; farnost Uhříněves,
Netluky (rok 1901 je na straně 70)
. Bohužel neumím vložit odkaz.
6) S žádosti na obecní úřad Řčn, bylo mi zdělíno matrika narození pro rok 1901, už u nás není, mame pouze až od roku 1927. Kniha pro obec Kralovice, je již na MČ P1 Vodičkově ulici nebo AHMP. Z MC P1 odpovědí mi bylo, matriky pro rok 1901 obec Kralovice, náboženství česl. u nás nemáme obraťe se na Uhřiněves nebo na AHMP. :-) PROSÍÍÍÍÍÍM POMOC K DE ASI JEŠTĚ MOHU HLEDAT??? DĚKUJI Michal

7) Ani na AHMP ani na matrice Ř. ani na P1 nejsou :-) mám zemřít, a hledat odpověd u zemřelého. Nebo poradí žijící a pomuže rozluštit záhadu

8 ) Na AHMP jsem volal, že hledám narození pro obec Kralovice okr.Uhřiněves mně zdělily odkaz na odstavec 5)
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Rooka » pon črc 31, 2017 18:26

Monika píše:Nevěděli by o této matrice v SOA Praha? Mají tam jednu matriku z OÚ: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13871/1 (ještě nedigitalizovanou) třeba by vám řekli, jestli jim v poslední době nepřišla.


Tato matrika je Oddaných, Já potřebuji Narozených ale přesto moc děkuji za odkaz.

Pro Administrátora Prosím je tu možnost daný dotaz přesunout do míst jak uvedla Monika děkuji
Naposledy upravil ozana dne úte srp 01, 2017 19:45, celkově upraveno 1
Důvod: přesun tématu
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 19:34

Rooka píše:Dobrý den, proč opět píši sem, je proto, že zapis přečtu, a však nevím, kde hledat narození.

1) Policejní přihlášky - ač jsou někdy chybné narození Karla Soukupa sedí
2) Dle narození dcery narozené v Kralovicích vím, že otec i matka žily v Kralovicích 29 (Říčany) (narození matky mám) chybí narození otce.
3) Dle dvou zápisu vím 100% že datum 10.5.1901 je zprávné, a však zápis nemohu dohledat.
4) Narození Karla Soukupa 10.5.1901 v Kralovicích č.p.19 je vyznání Československého, ač někde jest psáno, že tato církev vznikla po roce 1918-1922.
5) Hledání v AHMP jsem zápis nenašel, pokud by byl, jednalo by se o tuto matriku Signatura: UH N20 ;1897 - 1911 ; farnost Uhříněves,
Netluky (rok 1901 je na straně 70)
. Bohužel neumím vložit odkaz.
6) S žádosti na obecní úřad Řčn, bylo mi zdělíno matrika narození pro rok 1901, už u nás není, mame pouze až od roku 1927. Kniha pro obec Kralovice, je již na MČ P1 Vodičkově ulici nebo AHMP. Z MC P1 odpovědí mi bylo, matriky pro rok 1901 obec Kralovice, náboženství česl. u nás nemáme obraťe se na Uhřiněves nebo na AHMP. :-) PROSÍÍÍÍÍÍM POMOC K DE ASI JEŠTĚ MOHU HLEDAT??? DĚKUJI Michal

7) Ani na AHMP ani na matrice Ř. ani na P1 nejsou :-) mám zemřít, a hledat odpověd u zemřelého. Nebo poradí žijící a pomuže rozluštit záhadu

8 ) Na AHMP jsem volal, že hledám narození pro obec Kralovice okr.Uhřiněves mně zdělily odkaz na odstavec 5)

---------------------------------------------------------------

rok narození 1901 - musíš hledat v katolických matrikách případně evang. matrikách, jinde ho nenajdeš.
Církev Československá opravdu vznikla až po roce 1918, vedla vlastní matriky, ale zase až od roku cca 1919.(z hlavy datrum neznám přesně.
Zřejmě K. Soukup změnil vyznání a to, co čteš, je jeho vyznání až po roce 1918 - není to údaj z jeho svatby?

Ráda ti pomůžu, ale nějak je třeba začít. Na policejních přihláškách jsem našla tři Karly Soukopy.
Která je ta správná přihláška nebo odkud máš datum narození?
Přímý odkaz na policejní přihlášku najdeš dole na přihlášce, je tam link.... celý řádek okopíruj. Pokud ti to nepůjde, dej vědět.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Rooka » pon črc 31, 2017 23:04

Zora píše:
Rooka píše:Dobrý den, proč opět píši sem, je proto, že zapis přečtu, a však nevím, kde hledat narození.

1) Policejní přihlášky - ač jsou někdy chybné narození Karla Soukupa sedí
2) Dle narození dcery narozené v Kralovicích vím, že otec i matka žily v Kralovicích 29 (Říčany) (narození matky mám) chybí narození otce.
3) Dle dvou zápisu vím 100% že datum 10.5.1901 je zprávné, a však zápis nemohu dohledat.
4) Narození Karla Soukupa 10.5.1901 v Kralovicích č.p.19 je vyznání Československého, ač někde jest psáno, že tato církev vznikla po roce 1918-1922.
5) Hledání v AHMP jsem zápis nenašel, pokud by byl, jednalo by se o tuto matriku Signatura: UH N20 ;1897 - 1911 ; farnost Uhříněves,
Netluky (rok 1901 je na straně 70)
. Bohužel neumím vložit odkaz.
6) S žádosti na obecní úřad Řčn, bylo mi zdělíno matrika narození pro rok 1901, už u nás není, mame pouze až od roku 1927. Kniha pro obec Kralovice, je již na MČ P1 Vodičkově ulici nebo AHMP. Z MC P1 odpovědí mi bylo, matriky pro rok 1901 obec Kralovice, náboženství česl. u nás nemáme obraťe se na Uhřiněves nebo na AHMP. :-) PROSÍÍÍÍÍÍM POMOC K DE ASI JEŠTĚ MOHU HLEDAT??? DĚKUJI Michal

7) Ani na AHMP ani na matrice Ř. ani na P1 nejsou :-) mám zemřít, a hledat odpověd u zemřelého. Nebo poradí žijící a pomuže rozluštit záhadu

8 ) Na AHMP jsem volal, že hledám narození pro obec Kralovice okr.Uhřiněves mně zdělily odkaz na odstavec 5)

---------------------------------------------------------------

rok narození 1901 - musíš hledat v katolických matrikách případně evang. matrikách, jinde ho nenajdeš.
Církev Československá opravdu vznikla až po roce 1918, vedla vlastní matriky, ale zase až od roku cca 1919.(z hlavy datrum neznám přesně.
Zřejmě K. Soukup změnil vyznání a to, co čteš, je jeho vyznání až po roce 1918 - není to údaj z jeho svatby?

Ráda ti pomůžu, ale nějak je třeba začít. Na policejních přihláškách jsem našla tři Karly Soukopy.
Která je ta správná přihláška nebo odkud máš datum narození?
Přímý odkaz na policejní přihlášku najdeš dole na přihlášce, je tam link.... celý řádek okopíruj. Pokud ti to nepůjde, dej vědět.
Z


Policejní Přihlašku mám papírovou, přimo z NACR, kde mám zapis Soukup Karel a Antonie jejich rodiče
poté i jejich data narození a místa z domovskou příslušností a oddaním.

Zorko , vlastně z tří záznamu mám místo narození i datum Karla Soukupa a to z Policejní přihlášky, z matriky narození jejich dcery Jindřišky (1929) a z knihy oddaných Mnichovice u Prahy. Jinak žádný link tady nevidím Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 23:12

Samozřejmě jsem myslela přihlášky, které zveřejněny online.

Já nevím, jak ti pomoci, v té matrice, na kterou jsi posílal odkaz, Uhřívněves N20 jsem nic nenašla.

Když tak mně zkus poslat skeny toho, co máš, mailem , pošlu adresu přes SZ
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Kralovice okr.Uhřiněves

Příspěvekod Zora » úte srp 01, 2017 6:42

Telefonicky jsem se dopátrala toho, že matrika pro Královice (kat). je uložena na MěÚ Praha 1, mluvila jsem s paní matrikářkou, do SZ jsem Ti napsala , kam se máš obrátit.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků