DNA - hledání předků

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 17:46

Zett píše:Tak a obávám se, že jsme právě skončili. Teoreticky by rodiče Jana mohli být Pavel a Judita Ingrovi ze Skoronic, ale narození Jana už se dohledat zřejmě nepodaří...

Tady http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/5185/?strana=20 (třetí vpravo nahoře) jsem našel jediné dítě Pavla Ingra ze Skoronic.

Z.

tady je Jiří (Georgius) - křtil ho jako ediného páter Dionýsus ze Strážnice
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=12
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 18:17

takže - starší sourozence Jiřího jsem nenašla.

Nenašla jsem v Miloticích ani sňatek Paula.

Je více možností
- předcházející dítě se mohlo narodit před začátkem této matriky
- předcházející dítě se mohlo narodit jinde - viz ten křtící kněz
- Paulus mohl být vdovec a děti, které jsme našli, jsou až z dalšího manželství. Jdu se podívat, zda ve farnosti Milotice nezemřela žena Paula Ingra.

Zkuste se ještě jednou, prosím, podívat na zemřelé, já jsem do roku 1694 manželku Paula neviděla. Myslím si, že jsem tam neviděla žádné příjmení Ing, ale teď jsem to projížděla hodně rychle.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=367

Pokud nenajdete výskyt příjmení Ingr, pak by to vypadalo, že můžeme ještě hledat v okolních farnostech...

Z -
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » pon črc 31, 2017 18:38

Na toho Jiřího jsem úplně zapomněl, našel jsem ho také...

Mrknu na to, ale později. Dnes už jsem celkem dost použitý a ještě to teplo k tomu.

Díky!

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 18:43

Zett píše:Na toho Jiřího jsem úplně zapomněl, našel jsem ho také...

Mrknu na to, ale později. Dnes už jsem celkem dost použitý a ještě to teplo k tomu.

Díky!

Z.


naprostý souhlas, jsem na tom stejně. zítra je taky den¨

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 19:07

Vrcholem zkázy však byla doba třicetileté války, kdy jádro milotického panství, tedy
obce Milotice, Vacenovice, Mistřín a Skoronice, zůstaly zcela bez obyvatel. To bylo při
krvavých nájezdech vyvražděno, odvedeno do zajetí v Uhrách a někteří se možná
zachránili útěkem jinam. Po skončení třicetileté války byli nuceni Szerényiové, kteří
zničené panství koupili, osadit tyto vesnice novými obyvateli. Obce Milotice, Vacenovice
a Mistřín osídlili přebytky obyvatelstva ze svého světlovského panství, do Skoronic však
museli přivést německé obyvatele z dnešního Kunína na severní Moravě. .....
https://www.kyjovske-slovacko.com/sites ... nohrad.pdf

Projela jsem pro jistotu v rychlosti index Z v Bojkovicích (panství Světlov), příjmení Ingr tam nevidím..

Horší je, že v GR k lánové vizitaci nevidím vůbec příjmení Ingr, pouze Unger.

Pak tomu moc nerozumím, dalo by se předpokládat, že když byly vesnice , především tedy Skoronice osazeny novými obyvateli, tak by se měl - mohl Ingr objevit...
že by přišel do Skoronic úplně jinak?

Uvidíme, co řeknou Vaše další rodové linie.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Jan » pon črc 31, 2017 19:19

Soukromé problémy si řešte soukromě!!
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 20:28

Jan píše:Soukromé problémy si řešte soukromě!!


Každý máme svůj názor a rozdílný,
spíš byste mohl také pomoci, actapublica přece znáte velice dobře a čtete jak z partesu, che to jen umět podat pomocnou ruku - to umíte, a zapojit se. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » pon črc 31, 2017 20:41

Zora píše:Horší je, že v GR k lánové vizitaci nevidím vůbec příjmení Ingr, pouze Unger.

Pak tomu moc nerozumím, dalo by se předpokládat, že když byly vesnice , především tedy Skoronice osazeny novými obyvateli, tak by se měl - mohl Ingr objevit...
že by přišel do Skoronic úplně jinak?

Uvidíme, co řeknou Vaše další rodové linie.
Z


Na začátku vlákna jsem dával odkaz na pdf se seznamem přesídlených obyvatel z Kunína, mezi nimi byl i jeden Inger.

Konkrétně mělo jít o 23 rodin těchto lidí:

Michel Unger, Jacob Christ, Andreas Maar, Paul Schindler, Michel Barwig, Johann Klimesch, Martin Fiedler, Paul Schneider, Michel Smidt, Franz Schmidt, Johann Schmidt, Ignatz Lung, Franz Lung, Joseph Inger, Rozina Frank, Elisabeth Schneider, Franz Schneider, Franz Schneider, Michel Schneider, Michel Schneider, Johann Schneider, Georg Schneider, Matyas Schneider.

Psal jsem na různé instituce jestli někdo nezná zdroj této informace, jestli něco není např. v archivu rodu Serényi....uvidíme. Ještě by možná stálo za to mrknout do matrik Kunína, tam by snad Ingr měl být také.

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » pon črc 31, 2017 20:44

Jan píše:Soukromé problémy si řešte soukromě!!


Co konkrétně Vám tak moc vadí? Mám intenzivní pocit, že jakýkoli "problém" s hledáním předků je soukromý... Naštěstí existuje toto fórum a lidé co jsou ochotni pomoci jiným. Také je důležité když se člověk má s kým poradit, víc hlav totiž víc ví...

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » pon črc 31, 2017 20:57

Zett píše:
Na začátku vlákna jsem dával odkaz na pdf se seznamem přesídlených obyvatel z Kunína, mezi nimi byl i jeden Inger.

Konkrétně mělo jít o 23 rodin těchto lidí:

Michel Unger, Jacob Christ, Andreas Maar, Paul Schindler, Michel Barwig, Johann Klimesch, Martin Fiedler, Paul Schneider, Michel Smidt, Franz Schmidt, Johann Schmidt, Ignatz Lung, Franz Lung, Joseph Inger, Rozina Frank, Elisabeth Schneider, Franz Schneider, Franz Schneider, Michel Schneider, Michel Schneider, Johann Schneider, Georg Schneider, Matyas Schneider.

Psal jsem na různé instituce jestli někdo nezná zdroj této informace, jestli něco není např. v archivu rodu Serényi....uvidíme. Ještě by možná stálo za to mrknout do matrik Kunína, tam by snad Ingr měl být také.

Z.

Já jsem to četla a vůbec nezpochybňuji, jen mě mate, proč není tohle příjmení v GR k LV.
V tom dopise se uvádí zdroj - pokud dobře rozumím - Kniha Historie obce Skoronic, zatím jsem na ni nenarazila, ale snad by tam mohl být uveden zdroj. LV ve Skoronicích proběhla v roce 1670 - pokud si to dobře pamatuji.

Zkuste sehnat
Přehled historického místopisu Moravy a Slezska v období feudalismu do roku 1848

Zdá se mně, že by tam mohlo něco být, ale nevím, jak moc přínosného
viz:
https://books.google.cz/books?id=Dm7vAA ... cQ6AEILDAC

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » stř srp 02, 2017 19:17

Po nějaké době mám pár poznatků.

Kniha Historie obce Skoronic neexistuje, ale jsem v kontaktu s paní starostkou a snad budu i s paní kronikářkou ze Skoronic a měl bych se dozvědět více.

V MZA mi hledají dokument o přesídlení.

Přehled historického místopisu Moravy a Slezska v období feudalismu do roku 1848 zatím nemám, ale pokouším se získat.

Bratranec ze Skoronic zkusí obejít půl dědiny a poptá se Ingrů jestli se u nich něco zajímavého netraduje... :D

Já se jdu pokusit doplnit další linii..

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » stř srp 02, 2017 19:41

Něco musí existovat - takhle začíná ten seznam přesídlených

Ansiedlung Kunewälder Bürger in Skoronitz/ Südmähren
(Auszug aus dem Buch "Geschichte der Gemeinde Skoronitz")

čili v závorce je : Výtah z knihy Dějiny obce Skoronice.

Je to psáno podivně, protože v němčině by spíš asi použili německý název Kunewald.

Odkud jste získal tenhle výtah?

----------

Pokud budete potřebovat s čímkoliv v další linii pomoci, dejte vědět.
Z

edit - je to na netu ke stažení , takže někdo to musel z té knihy přepsat a dát to na německý web
http://www.kuhlaendchen.de/media/Archiv ... ronitz.pdf
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zora » stř srp 02, 2017 19:52

http://www.kuhlaendchen.de/

Zkuste hledt na tom německm webu, nebo tam napsat a požádat o zdroj, jsou tam i místní kroniky, ale je třeba se registrovat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » stř srp 02, 2017 20:29

Mrknu na to.

Teď mám dva zápisy, jedni rodiče, dvě děti a různě zapsáno příjmení otce. Jen mně to utvrzuje v možném přesunu z Ü či U k I.

3.2.1748 Mathias Bla?, Skoronice, Georgius Junger a Anna, Jacobus Schmid a Elisabeth
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/5185/?strana=220 (pravá strana)

5.11.1749 Martinus, Skoronice, Georgius Inger a Anna, Jacobus Schmid a Elisabeth
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/5185/?strana=228

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: DNA - hledání předků

Příspěvekod Zett » ned srp 06, 2017 15:17

Pokud by to snad někoho zajímalo, dnes mi psal kolega ze Švédska. Když tvrdil, že Unger nezní moc švédsky tak se prý mýlil, většina švédských Ungerů byli vojáci a pocházeli z oblasti Kållandsö (na jihu jezera Vänern) a dokonce tam mají místo které se jmenuje Ungersberg. Jeho pátrání pokračuje dál ve vojenském archivu...

Já se stále snažím rozkrýt klan českých Ingrů a Ungrů.

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků