Evidenční karty-VYŘEŠENO,díky kolsi:-)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Evidenční karty-VYŘEŠENO,díky kolsi:-)

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 9:09

Ahojky, při pátrání po předcíchv Libočanech není šance asi na úspěch. Toto mi poslali z OÚ v Libočanech. Může mi prosím někdo poradit, jak najít v digi archivu Zámrsk ty evidenční karty? Nějak se mi nedaří.Děkuji

Vaši předkové žili v Libočanech v době nebývalého stavebního ruchu. (1850 až 1900) To zapřičinilo pohyb obyvatel i námezdních dělníků. V té době se zde stavěl pivovar (60.000 hl),železnice na Plzeň, regulace řeky Ohře, výstavba okresní silnice na Kadaň vč. přemostění potoka. Navíc byly Libočany z 90% Německé a obyvatelstvo se často měnilo a stěhovalo do blízkých obcí. Sčítání 1921 - Němci 542 obyv., Češi 132. V té době byl majitelem panství děčínský průmyslník M'unsberg (1890 až 1916). Nedaleká obec Sedčice je ve svazku obcí patřících k střediskové obci Nové Sedlo. Je nám známo, že lidé pátrají v Digi archivu v Zámrsku. Zde by měly být evidenční karty. Obecní matrika z první republiky se nezachovala. Obec prošla likvidačními obdobími - 1918,1938,1945 a nakonec v 60 letech slučováním obcí, kdy byly Libočany součástí Žatce, jako jeho místní část. Nezachovaly se ani farní knihy, protože místní fara zanikla v 50 letech. Snad by se něco dalo zjistit na Děkanství v Žatci, nebo v archivu Litoměřice.. Tolik Vám můžeme pomocí kronikářských zápisů sdělit.
Naposledy upravil korinka12 dne pát črc 28, 2017 8:58, celkově upraveno 1
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod royt » čtv črc 27, 2017 10:00

Já si myslím, že je najdete v SOA Litoměřice

http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 10:09

Děkuji, už jsem hledala, ale asi budu muset více.... jsem na mrtvém bodě...jeden z předků se narodil v jedné obci, ale zápis o narození není, tak zkouším vše....Děkuji a uvidím, co se mi povede:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod royt » čtv črc 27, 2017 10:20

Chtělo by to jméno a obec. I když píšou z OU,že se nic nedochovalo, podívejte se zde :
http://www.libocany.cz/obec-libocany/in ... e/doplnek/
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 10:35

Tak narodil se v západních Čechách, Franz Schmid 1859, ale záznam o narození není.... nemám ani sňatek, od roku 1898 žili v Libočanech, předtím nevím, na matrikách ze Sedčic a Libočan, nic.. jeho žena Anna Jarošová ze Žinkov, narození i sčítání obyvatel mám, ale dál nic, kde se brali vůbec a o jeho rodičích jen , že otec Matheus Schmid byl nádeník v Žaboklikách a matka Maria Boit narozená v Kralovicích a taky zatím žádný záznam...Ani jejich úmrtí, sňatek, narození..
Přílohy
Libocany_Zatec_1-89_213 (1)-Šmíd Frant..jpg
František Šmíd
naroz.Mariescmid.jpg
narození dcery Marie
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod kolsi » čtv črc 27, 2017 14:26

To bude Přimda v západních Čechách (něm. Pfrauenberg) a poplužní dvůr Orlov u Rájova (něm. Urlau). Zdroj: Popis království Českého, str. 397.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 14:26

No, spíš mi to kdysi přeložili jako Urlaut, což je německy Orlov a ten spadá pod správu Přimdy, německy Pfraumberg:-) Ale to není podstatné, prostě ani na matrice mi doklad nenašli ...Zkusím ještě archiv v Tachově....Je to zamotané, U matky Franze Schmida jsem nenašla ani zmínku jejich příjmení Boit v Kralovických matrikách, prostě běh na dlouhou trať. Ale děkuji Vám všem za pomoc:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod zeter » čtv črc 27, 2017 14:51

u toho příjmení matky F. Schmida to ale podle mě není Boit nýbrž Bock (poslední písmeno je k nepochybně a to předchozí je podle mě c s často vídaným krucánkem)
zeter
 
Příspěvky: 3299
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 14:53

no, taky mě napadlo, že to může být jinak...nevadí, zkusím hledat tam...Špatné je, že na Porta Fontiu pro západní Čechy není ještě zpřístupněno sčítání lidu pro Kralovice a hledat v matrikách její narození bude asi oříšek....Ale díky za impuls, žene mě to zkoušet dál:-)...ještě jsem našla narození druhé dcery Anny 1898 v Sedčicích:http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:-34cfafb4:123dc7643c4:-7fbc&scan=108#scan108

možná někdo zjistí ze záznamů něco víc:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod kolsi » čtv črc 27, 2017 19:31

Doplním vám se trošičku informací. Předpokládám, že svatba proběhla někde v okolí, nejspíše v Sedčicích, kde bohužel není dostupná matrika. V Žaboklikách č.9 se totiž 18.8.1885 Franzovi Schmidovi narodilo dítě, ale matka je jiná. Takže pravděpodobně zemřela a Anna Jarošová bude až druhá manželka.

V Žaboklikách lze nalézt v č.9 i narození dítěte bratra Michaela Schida, kde je u jeho otce uvedeno "Taglöhner in Urlau N.32 bezirk Pfauenberg". Manželku měl z Kožlan.

Rychle jsem kouknul do kožlanské matriky a v roce 1853 nalezl tuto svatbu: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =777&h=317
Schmidt Matěj, čeledín v Kožlanech + Marie, dcera Martina Poka, krejčího z Kralovic ... sice to může být shoda jmen, ale sedělo by to na vašeho Matěje (a jeho ženu Maria Bock auß Kralovitz)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Evidenční karty

Příspěvekod Dagmar8 » čtv črc 27, 2017 20:02

kolsi, sice se mě to netýká, ale jste fakt šikovný a obětavý
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » čtv črc 27, 2017 20:38

Kolsi: tedy já smekám a zároveň jsem z toho jelen.....Takže když je vdovec, sňatek by tedy měl být s Annou Jarošovou v místě bydliště ženicha,že? A je možné, že by mi pomohlo, kdybych napsala na úřad, když matrika není k dispozici? A ten Matěj to by mohlo být ono, seděly by data i jména..... Tedy jestli to budou oni, tak si zasloužíte medaily, i když pocit z nalezení záznamu svépomocí je k nezaplacení:-)..Pokud by jste byl ještě tak laskav, pomohl byste mi ještě s příjmením té ženy Franze Schmida u toho narození syna Josefa v Žaboklikách č.9, zmíněný výše? Zbytek si vyluštím už sama. Děkuji mockrát za pomoc.
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Evidenční karty

Příspěvekod kolsi » pát črc 28, 2017 7:45

Já odhadoval, že ta svatba byla v Sedčicích z toho důvodu, že (podle narození dětí) tam v té době už matka/nevěsta bydlela. Takže asi jedině zkusit úřad, jestli tam není daná matrika. Ale obávám se, že tahle svatba moc neřekne, resp. u ní bude zapsáno to stejné co u narození nalezených dětí. Takže bych hledal hlavně tu první svatbu.

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =64#scan64
Jestli čtu dobře, tak příjmení je Cekl? Svatba možná také někde v okolí, možná přímo v Žaboklikách? Ale čtu tam "toho času nádeník v poplužním dvoře v Žaboklikách", takže původem bude odjinud.

EDIT: asi spíš Eckl - o stránku dál to příjmení je také :-)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Evidenční karty

Příspěvekod korinka12 » pát črc 28, 2017 8:57

No, jde mi o to, abych měla do rodokmenu všechny záznamy, ale někdy nemůžeme mí vše, to je logické. Tak podle toho prvního písmena mě napadlo E, ale dál nic.... Tak děkuji ještě jednou a tímto myslím je zatím vše vyřešeno:-))
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků