VYRESENO Cech narozen v Uzhorode

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYRESENO Cech narozen v Uzhorode

Příspěvekod Ellozz » pon črc 24, 2017 13:59

Dobry den, rada bych moc poprosila o pomoc. Manzeluv deda se pry narodil v Uzhorode ceske rodine, ktera tam byla odvelena (pradedecek pry byl vojakem). Z Uzhorodu pak byli znovu preveleni do Cech teda spise na Moravu do Prostejova. Prosim o radu, mohl byt nekde zaznam o narozeni dedecka (rok 1924) tady v Cechach, nebo kde by se to dalo dohledat? (Potrebuju se "odpichnout" na jeho rodice dale....) Moc moc dekuji
Naposledy upravil Ellozz dne čtv črc 27, 2017 10:54, celkově upraveno 1
Ellozz
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv bře 16, 2017 17:08
Oblast pátrání: Královehradecký kraj, Praha - východ, Prostějovsko

Re: Cech narozen v Uzhorode

Příspěvekod Gringo » úte črc 25, 2017 16:07

pokud se narodil v Uzhorode, je jeho zaznam tam, nejspise tam byl i pokrten. Pokud se potrebujete odpichnout, zkuste najit jeho svatbu nebo umrti, tam budou rodice taky a mela byste byt schopna to najit v matrikach dostupnych tady v cesku
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Cech narozen v Uzhorode

Příspěvekod Zora » úte črc 25, 2017 16:14

Pokud byl otec dědečka vojákem čsl. armády, vyžádejte si jeho doklady v VHA. Zcela jistě tam bude místo-obec jeho narození.

R 1924 - narození spadá do ochranné lhůty 100 let (v Česku), je pravděpodobné, že i na Ukrajině budou mít podobné lhůty. (u nás přístupno pouze přímému potomku)

U narození otce dědečka by mohl být údaj o svatbě, (rodičů dědečka) v té době se to do (našich) matrik velmi často dopisovalo.
Toho pradědečka jsme tady už probírali, pokud si dobře pamatuju.
Z
edit

neznám Vaši rodinnou historii, ale je možné, že po roce 1948 byl dědečkovi (*1924) vystaven čsl. rodný list na tzv. zvláštní matrice. Bohužel, přesné informace zkuste dohledat na netu, když jsem si nechala vystavit český rodný list, byla tato zvláštní matrika pro celou ČR pouze v Brně a rodný list se vystavoval podle nastalých okolností. Jsem potomkem českých rodičů, pouze jsem se narodila mimo území ČR, rodný list mně byl vystaven v místě narození.

Na zvláštní matrice jsem odevzdala originál rodného listu (s tímto rodným listem jsem se nemohla vdát) a během asi deseti minut mně byl vypsán český "originál". Podle tehdy platných postupů se v případě, že dotyčný neměl žádný rodný list, dokazovalo jeho narození pomocí svědků, svědectvím rodičů a podobně.(byl stanoven přesný postup). Ale domnívám se, že tyto extrémy se Vás netýkají (tedy dědečka)

Kam se obrátit dnes - to prosím, řešte s s odbornou matrikářkou.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Cech narozen v Uzhorode

Příspěvekod Ellozz » čtv črc 27, 2017 10:53

Vsem moc dekuji, situaci jsem vyresila kontaktnovanim zvlastni matriky v Brne a ted jen cekam na doslovny vypis z knihy:-) Jinak manzelova dedu jsem zde neresila, teprve ted jsem se trochu prokousala k jeho linii. Moc diky
Ellozz
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv bře 16, 2017 17:08
Oblast pátrání: Královehradecký kraj, Praha - východ, Prostějovsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků