Nehoda - VYRESENO

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Nehoda - VYRESENO

Příspěvekod Gringo » pon črc 17, 2017 17:20

Dozvedel jsem se, ze muj predek mel v roce 1928 autonehodu, mozna jednu z prvnich v obci vubec. Byl odvezen do nemocnice, tam si polezel a vzhledem k dalsimu vyvoji udalosti prezil. Chtel bych se o tom dozvedet vice, ale nemocnice na muj dotaz odsekla, ze tak stare zaznamy nemaji a konec.
Myslite, ze i stare zaznamy o pacientech se archivuji a daly by se nekde najit?

Dekuji
Naposledy upravil Gringo dne pát črc 21, 2017 19:24, celkově upraveno 1
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Nehoda

Příspěvekod Zora » pon črc 17, 2017 17:23

Zkuste krameria, rozhodně automobilové nehody nebyly časté, takže se o tom mohlo psát v denním tisku

kramerius.nkp.cz

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nehoda

Příspěvekod Zora » pon črc 17, 2017 17:26

zkusmo jsem do googlu zadala
fond, nemocnice archiv

vylezlo třeba toto:
Fondy | Státní oblastní archiv v Plzni
www.soaplzen.cz › Karlovy Vary
Fondy. Karlovy Vary. Ve Státním okresním archivu Karlovy Vary jsou uloženy ... fondy zdravotních zařízení (nemocnice, dětské domovy, výchovné ústavy atp.) ...

Pokud víte, o kterou nemocnici se jednalo, snad by se daly její fondy vyhledat v příslušném archivu.. (pokud jsou ovšem zpracovány)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nehoda

Příspěvekod Kirvin » pon črc 17, 2017 18:01

Pokud bych měl někde hledat, zkusil bych příslušný Krajský soud. Pokud byl u nehody zraněn, mohl být viník nehody stíhán pro přestupek proti bezpečnosti těla. Otázka je, zda nebyl spis vyskartován. V nemocničních záznamech, i těch, které se archivují toho mnoho nebude.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Nehoda

Příspěvekod Gringo » pon črc 17, 2017 18:30

kramerius, to je takove to, jak tam neumim hledat :-D
ale jinak jsem zkousel na vademecu hledat nemocnice v sekci kartoteka a nic. Zato se mi povedlo najit policejni prihlasky a zahy i tu babiccinu ;-)

Jinak pri nehode se mel zranit pouze on, takze soudni zaznam nepredpokladam
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Nehoda

Příspěvekod Brasl » úte črc 18, 2017 11:17

Gringo píše:kramerius, to je takove to, jak tam neumim hledat :-D
ale jinak jsem zkousel na vademecu hledat nemocnice v sekci kartoteka a nic. Zato se mi povedlo najit policejni prihlasky a zahy i tu babiccinu ;-)

Jinak pri nehode se mel zranit pouze on, takze soudni zaznam nepredpokladam


Na Krameriovi hledáte alternativy. Tj. nejen jméno a příjmení, ale i podle místa, v tomhle případě obce, nemocnice. A k tomu událost, tak jak ji mohli dobově nazývat. Autonehoda bude i neštěstí a pod. Tehdejší čeština byla jak používanou větnou zásobou, tak skladbou vět zcela jiná. Kombinovat s rokem, někdy bez něho.. A nebo když znáte datum, tak podle něj. A protože Kramerius hledá doslovné znění slova, tak i skloňování. K tomu jsou chyby v OCR, tak i alternativy. Např. OCR může číst "i" jako "l", "e jako "c" a pod. Dle chyb tisku, vám to nic nenajde.
Nechá se hledat a najít, ale chce to nápady.
Když sem nebo na OS dáte potřebné informace tak se po tom podívám.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Nehoda

Příspěvekod Gringo » úte črc 18, 2017 18:20

Toto je zaznam z kroniky, mam i presne datum, 15. ledna 1928, v nedeli se tezce zranil Josef Malý.

Povedlo se mi nainstalovat potrebny plugin (tam jsem se drive zasekl) a zkousel jsem vyhledavat podle jména (zrovna takove docela časté), nebo Trojanovice, nebo i datum 15. ledna (Iedna) 1928, ale nenašel jsem. Je možné, že to tam i prostě není :roll:
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Nehoda

Příspěvekod Brasl » pát črc 21, 2017 6:30

Gringo píše:Toto je zaznam z kroniky, mam i presne datum, 15. ledna 1928, v nedeli se tezce zranil Josef Malý.

Povedlo se mi nainstalovat potrebny plugin (tam jsem se drive zasekl) a zkousel jsem vyhledavat podle jména (zrovna takove docela časté), nebo Trojanovice, nebo i datum 15. ledna (Iedna) 1928, ale nenašel jsem. Je možné, že to tam i prostě není :roll:


Tak mě se taky nezadařilo. :(
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Nehoda

Příspěvekod Gringo » pát črc 21, 2017 19:24

dekuji za ochotu, je klidne mozne, ze to nebyla tak zajimava zprava, aby se to nekde objevilo ;-)
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků