Předarchviní péče (vyřešeno)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Předarchviní péče (vyřešeno)

Příspěvekod Ver8nika » sob úno 18, 2012 17:44

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Hledám informace o mém dědečkovi narozeném r. 1932, volala jsem na matriku do Ořecha, kde se narodil a tam mi oznámili, že tu matriku v které je to zapsané odeslali již do předarchivní péče archivu hlavního města prahy. Na Praze 4 nic neměli tak jsem volala znova a paní mi řekla, že je to ve Vodičkový, kde podle internetu žádný archiv není. Máte s tím nějaké zkušenosti? A co bych podle Vás měla dělat?
Naposledy upravil Ver8nika dne ned úno 19, 2012 14:58, celkově upraveno 1
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Milan Wölfl » sob úno 18, 2012 19:03

Matrika zřejmě potřebovala poopravit anebo přinejmenším konzervaci. Proto ji někam odeslali, ale to nemusí znamenat, že je tam archiv; může tam být jen restaurátorská dílna...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Ver8nika » sob úno 18, 2012 20:01

Ne to ne, paní mi říkala, že už je tato kniha uzavřená. Že na obci mají knihu pouze od roku 1956 (nebo tak nějak) a že je to normální postup. Ptala jsem se jí i na to, co dělají když si o vydání rodného listu žádá někdo z té "uzavřené knihy", kterou už u sebe nemají a říkala, že si tam zavolá a že jí to řeknou...
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Ver8nika » sob úno 18, 2012 20:07

Jediné co mě napadá je Archiv hl. města Prahy, Husova 20, Praha 1 to je tak nejblíž
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Milan Wölfl » sob úno 18, 2012 20:43

Myslím, že předarchivní péče může být jenom zapsání do evidence matrik, postupná digitalizace (pokud je v plánu) anebo restaurátorské práce...
Pokud se kniha ukládá do archivu, počítá se s tím, že tam bude po zbytek věků; tudíž musí být zakonzervována...
Zkuste pár dnů (nebo týdnů) počkat, ona se v příslušném SOA objeví. Hledejte jen SOA, ne SOkA-tam jsou uloženy jen kroniky nebo ostatní listiny; v SOA jsou matriky.
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Ver8nika » sob úno 18, 2012 20:47

Děkuju moc :)
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Milan Wölfl » sob úno 18, 2012 21:07

Není zač, přeji hodně úspěchů při bádání :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Petr.1965 » sob úno 18, 2012 21:08

Ta matrika bude opravdu ve Vodičkově ulici. Před lety jsem tam byl. Mají tam podle nějakého klíče shromážděné starší matriky z území Prahy, které jsou stále živé.
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Ver8nika » sob úno 18, 2012 21:16

Petr.1965 píše:Ta matrika bude opravdu ve Vodičkově ulici. Před lety jsem tam byl. Mají tam podle nějakého klíče shromážděné starší matriky z území Prahy, které jsou stále živé.


A nevíte přesně kde to bylo v tý ulici?
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Petr.1965 » sob úno 18, 2012 21:22

http://www.praha1.cz/cps/odbory-a-oddel ... atrik.html


.....Oddělení matrik vede evidenci narození, civilních i církevních sňatků, registrovaného partnerství a úmrtí osob na území této městské části, spravuje matriční knihy farních úřadů vedených pro území Prahy do 31.12.1949, vojenské matriky a matriky Židovské náboženské obce z téhož období, ze kterých lze žádat duplikáty matričních dokladů.
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod miruse » ned úno 19, 2012 0:01

Vloni jsem řešila podobný problém, vyřizovala mi to pí. Lacková z Úřadu městské části Praha 1, Vodičkova 18, kontakt: lenka.lackova@praha1.cz. Budou chtít doložit příbuzenský vztah k hledané osobě a taky zaplatit správní poplatek za vyhledání údaje v matrice.
miruse
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 30, 2011 21:34

Re: Předarchviní péče

Příspěvekod Ver8nika » ned úno 19, 2012 14:56

Děkuju všem za odpovědi
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 13 návštevníků