jak cist tuto matriku

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

jak cist tuto matriku

Příspěvekod Gringo » stř črc 05, 2017 7:53

Podle popisu by matrika cislo 1095 mela obsahovat narozeni, umrti a svatby z Fulneka a okoli v rozsahu 1619-1667.

Narozeni tam jsou, podivne serazena podle abecedy (tedy nejdrive vsechny Anicky, Andreasove, pak Bartolomejove atd), nasleduji umrti a pak jsou tam svatby, zacinajici od strany 150
Jenomze tyto zacinaji az rokem 1634.

Jeste maly zlomek je na strane 120, kde se zacna rokem 1631, ale ten zbytek 1619-1631 se mi najit nepovedlo. Jsem slepy, nebo to tam fakt neni?

Dekuji
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: jak cist tuto matriku

Příspěvekod Twinny » stř črc 05, 2017 9:37

Nejlepší bude přečíst celou matriku. Třeba se poštěstí najít další osoby. Pokud tam nejsou některé roky, hledala bych v jiné matrice. Párkrát se mi stalo, že jsem nemohla najít zápisy z jedné vesnice pod farou kam patřila, měla sama pro sebe speciální knihu.
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: jak cist tuto matriku

Příspěvekod Gringo » stř črc 05, 2017 11:53

pak by to ale nemelo byt v popisku te knihy, ne? Cele jsem to prosel a nenasel jsem vlozene dalsi svatby
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: jak cist tuto matriku

Příspěvekod Jan » stř črc 05, 2017 14:53

Proč to řešíte tady a ne s adminem z Opavy? Možná tam mají chybu a tak to mohou řešit v Opavě a ne na tomto webu.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: jak cist tuto matriku

Příspěvekod Gringo » stř črc 05, 2017 18:12

tak pardon
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků