Baptisavit - VYRESENO

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Baptisavit - VYRESENO

Příspěvekod Zora » ned čer 18, 2017 15:03

U jedné obce na actapublica je to podobné, podle wiki jsem se dočetla, že příslušnost k farnosti - panství byla dělící čára potok.
Nikde jsem se ovšem nedočetla, zda se lidé přes tuto čáru stěhovali v rámci obce - mohli stěhovat. Myslím se že podnájemci m, to dělali běžně . Zda měnili při přesunu přes potok farnost, to netuším...
Takže podobně jako Vy nacházím stejná příjmení ve třech farnostech. (Další komplikací je, že se jednalo o obec s názvem Bory, dříve psané jako Horní Bory a Dolní Bory. , často ale také jen Bory.
Hovořím o stavu před r. 1784.

Jenže vzdálenost , 50 km, kterou uvádí Kozulena, je i v rozporu s tehdy platnými nařízeními, jak daleko musí být kostel od obce...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Baptisavit - VYRESENO

Příspěvekod Zora » ned čer 18, 2017 17:05

Monika píše:
Zora píše:Jenže vzdálenost , 50 km, kterou uvádí Kozulena, je i v rozporu s tehdy platnými nařízeními, jak daleko musí být kostel od obce...
Z

Můj předchozí příspěvek se k tomu nijak nevztahoval. Psala jsem jej pro budoucí hledače předků, pokud náhodou zabrousí i k tomuto tématu. Příspěvek se vztahoval pouze k povinnosti nechávat děti křtít ve vlastní farnosti, resp. přesněji k příslušnosti k farnosti.



Chápala jsem to tak, jen jsem to dala i do souvislosti s oním dotazem.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků