váš názor?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

váš názor?

Příspěvekod Radek.N » pon úno 06, 2012 11:11

Dobrý den
Chci se zeptat na váš názor?
V rodu jsem našel že Barbora si vzala Václava Pilného děti neměli{tedy žádné jsem nenašel}On zemřel roku 1785.V roce 1787 má ta samá Barbora dítě s Janem Pilným {bratr Václava}a pak ještě dalších 6dětí,ale to zajímavé je že jsem vůbec nenašel svatbu.Bylo by možné že žili jen{nahromádce} bez sňatku?
díky za vaše názory :lol:
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Re: váš názor?

Příspěvekod stanley4 » pon úno 06, 2012 12:22

Radek.N píše:...V roce 1787 má ta samá Barbora dítě s Janem Pilným {bratr Václava}a pak ještě dalších 6dětí,ale to zajímavé je že jsem vůbec nenašel svatbu.Bylo by možné že žili jen{nahromádce} bez sňatku?...

V tom čase sa do matriky ešte asi nezapisovalo či je dieťa manželské/nemanželské, ale keď boli zapísaní obaja rodičia, dá sa predpokladať, že ide o manželov.
Skúšali ste nájsť sobáš niektorého z ich detí? Tam by to mohlo byť spomenuté...
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Příspěvekod Radek.N » pon úno 06, 2012 13:46

Zdravím.
Tak jsem našel zatím svatbu 3 dětí a výsledek je ještě horší.
Někde je uvedeno že je otec Václav Pilný což není možné protože už byl 2roky mrtev.A u narození je jasně uveden Jan. A u Jednoho je uvedeno pouze dcera Jana Pilného.
Tak já opravdu nevím a znova jsem prošel svatby a protože se jedná pouze o dva roky kdy bylo možné svatbu uskutečnit.Tak je dost nepravděpodobné že bych to přehlédnul.
Samozřejmě díky za tip.
Pokusím se najít ty další děti.
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Příspěvekod stanley4 » pon úno 06, 2012 14:09

A nemôže ísť len o menovcov osôb, ktoré hľadáte? Aké časté je v tej oblasti priezvisko Pilný?
Navyše, keď nemáte svadbu, (asi) nemôžete mať istotu, že je to tá istá Barbora...
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Příspěvekod Radek.N » pon úno 06, 2012 14:44

Samozřejmě i to je možné,ale ten rod Pilný tam je jen jeden a vše souhlasí jen nemůžu najít tu svatbu.Tak mě zajímá jestli nemohli po smrti Václava žít Jan s Barborou jen tak,ale ještě zkusím všechno projít znovu.Zda se skutečně nejedná jen o jmenovce.Samozřejmě děkuji za další tip.Jsem nováček tak jsem vděčný za každou radu. :lol:
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Příspěvekod Petr.1965 » pon úno 06, 2012 17:19

...ještě bych se zkusil podívat do gruntovní knihy, pokud to byli sedláci a měli majetek. Nejednou jsem byl nasměrován správným směrem. V matrikách jsou občas chyby, ale majetek se střežil a hlídal, aby zápisy odpovídaly skutečnosti...
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Radek.N » pon úno 06, 2012 20:42

Diky za tip.Je tam psáno Jan Pilný chalupník.Tak uvidíme zda se tam něco najde.Ještě dotaz tu gruntovní knihu naleznu kde?Jde o Dymokury přesněji obec Svidnice.Ještě jsem nikdy gruntovní knihu nehledal,ale předpokládám že v Praze v SOA díky za info
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Příspěvekod Petr.1965 » pon úno 06, 2012 22:12

Asi to bude v SOA Praha, pro jistotu bych se přeptal v SOkA Nymburk. Taky bych zkusil v SOkA archivní fond příslušného farního úřadu. Jestli se náhodou nedochovaly zpovědní seznamy (seznamy duší nebo též velikonoční zpovědní rejstříky - nazývají se různě).
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Radek.N » pon úno 06, 2012 22:48

Díko moc zavolám do Nymburka a pak uvidím.Moc děkuji
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků