Jak najít hrob děděčka?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod Tamy » pát čer 02, 2017 11:16

Měla jsem dědečka, se kterým se moje rodina bohužel nestýkala. Vím jen, že bydlel v Třemešné Nová Ves, zemřel zřejmě v nemocnici v Plzni a stalo se to přibližně na začátku r. 1993. Bydlel se ženou, nevím jestli spolu jen žili, nebo byli manželé. Ta pocházela z vesnice Horoušany a tam někde by měli mít rodinný hrob, takže by mohl být pohřben ještě tam. Ale Horoušany hřbitov nemají, nejbližší je v Hostouni.
Jak mám postupovat, abych jeho hrob našla?
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod bara.jermarova » pát čer 02, 2017 12:43

Urcite bych zjistila, kam tedy spadaji Horousany a pak bych napsala na hrbitovni spravu. Pokud neuspejete tam, tak napsat na hrbitov jeste tam kde bydlel. Mozna existuje jednodussi postup, ale takhle bych zacala ja:)) Hodne stesti pri hledani!
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod bara.jermarova » pát čer 02, 2017 12:48

Jeste jsem se snazila vyhledat, kam tedy spadaji Horousany a vypada to, ze pod Hostoun, tak bych se obratila primo na jejich hrbitov:)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod Zora » pát čer 02, 2017 15:17

Tamy píše:Měla jsem dědečka, se kterým se moje rodina bohužel nestýkala. Vím jen, že bydlel v Třemešné Nová Ves, zemřel zřejmě v nemocnici v Plzni a stalo se to přibližně na začátku r. 1993. Bydlel se ženou, nevím jestli spolu jen žili, nebo byli manželé. Ta pocházela z vesnice Horoušany a tam někde by měli mít rodinný hrob, takže by mohl být pohřben ještě tam. Ale Horoušany hřbitov nemají, nejbližší je v Hostouni.
Jak mám postupovat, abych jeho hrob našla?


Zcela jistě proběhlo dědické řízení, někdo z Vaší rodiny (matka, otec. případně jejich děti) musel být potomkem zemřelého. Zkuste vyhledat doklady, případně se obraťte na notářství.

Jinak všeobecně platí - hřbitovní správa - vedení hřbitovní knihy spadá pod obecní (městské) úřady, zkuste je oslovit mailem.
Ve výjimečných případech pozůstalí zveřejňují úmrtí osoby v tisku.

Bohužel musíte počítat s variantou, že dědeček byl zpopelněn a rodina postavila urnu na hrob, aniž by tento akt oznámila hřbitovní správě (MěÚ) i když je to povinnost.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod Tamy » pát čer 02, 2017 16:22

Dobrá, děkuju. Nevěděla jsem, že hřbitovy spadají přímo pod obecní úřady. Pro začátek jsem zkusila napsat na úřad v Třemešné, tak uvidím co odepíšou. Kdyby to nevyšlo, zkusím Hostouň- Horoušany.
O dědickém řízení nemám tušení, ale moje matka nejspíš nic nedědila. No, měl vedle ní ještě dvě dcery a jestli si tu paní co s ní žil vzal, tak toho k dědění asi moc nebylo.
No, ale najít datum úmrtí a kde je pohřben (snad to nebyl jen žeh, to bych opravdu mohla mít smůlu) by snad nemusel být velký problém, když budu vědět kam se obrátit. Tak díky.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Jak najít hrob děděčka?

Příspěvekod Zora » pát čer 02, 2017 16:51

Dědické řízení musí proběhnout vždy, dědí se i dluhy, matka se ale mohla vzdát dědictví, byla by ale uvedena mezi dědici. . Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků