Vysvětelní přečteného

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vysvětelní přečteného

Příspěvekod MilanVi » ned kvě 14, 2017 19:00

Prosím o pomoc s vysvětlením přečteného. V http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=9&t=35856 mi 21milan, galulois a zedir (všem moc díky!) pomohli přečíst v matrice narození Klouzovy:

Michael křtěn rukou Jozefa Uličný kaplana
Annus 842

Jozef Pilař katolyk domkař z Klauzowa manželský syn po zemřelým Jozefovi Pilařovi šenkýř ze sedláka z Bačkova N 5 statku Bačkov a jeho manželky zemřelé Anny rozená Košťalek sedláka z Set N. 6 panství Kralovic

Maria katolička manželská dcera po zemřelým Wogtechowi Karlik sedlaku z Vesely N 1 a jeho manželky Magdaleny rozena Juhová sedlaka N 4 oba panstvího Třeboňského


Mam s tim ale velké problémy s pochoponím a použitím :(

- otec Jozef Pilař by se tedy měl narodit v Bačkově - ale v indexu ze Zámrsku:
sign. 2545 matrika N index N 1771-1830 ukn 8291
územní rozsah: farnost (Bačkov ....) ... Bačkov (III/1785-1818)
....
http://195.113.185.42:8083/000-02545.zip
žádný Pilař není. Domníval jsem se, že v matrice by mělo být uvedeno odkud otec pochází (místo narození) - když i u matky je :(

- Co to vůbec znamená šenkýř ze sedláka?

- Královice vidím dvoje - okres Kladno a část Prahy - ale co by mohl být Set netuším :(

Díky předem za jakýkoli nápad...
Milan

Díky, Milan
MilanVi
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř zář 23, 2015 20:46

Re: Vysvětelní přečteného

Příspěvekod janamic » ned kvě 14, 2017 20:23

Vzhledem k lokalitě Bačkov se nabízí Dolní Kralovice.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Vysvětelní přečteného

Příspěvekod MilanVi » pon kvě 15, 2017 18:21

Díky za pomoc! Já hledal dál - a našel jsem dvě sestry, které, mi to bohužel moc neulehčili :( . Snad jsem je přečetl spravně - a jsou poněkud v rozporu - ale, zase snad přináší informace o místech...

Tady je původní Michal narozen 1842:
Obrázek

Kateřina narozená 1845:
Obrázek

Františka narozená 1849:
Obrázek

Moje čtení rodičů:

Otec:
Michal: Jozef Pilař katolyk domkař z Klauzowa manželský syn po zemřelým Jozefovi Pilařovi šenkýř ze sedláka z Bačkova N. 5 statku Bačkov a jeho manželky zemřelé Anny rozená Košťalek sedláka z Set N. 6 panství Kralovic.
Kateřina: Josef Pilař, katolík, domkář z Klouzowa, manželský sny po + Jozefovi Pilařowi domkáři z Klouzowa N 19. a jeho manželky Anny rozené Košťálkowi ze Swety N. 17 Panstwi Pardubskýho
Františka: Pilař Josef, katolik, domkař z Klouzowa, manželský syn + Josefa Pilaře, domkáře z Klouzow Čis 19 a jeho manželky Anny, rozené Košťalkowé z Swetly Čis. 17 na panství Pardubském

Matka:
Michal: Maria katolička manželská dcera po zemřelým Wogtechowi Karlik sedlaku z Vesely N 1 a jeho manželky Magdaleny rozena Juhová sedlaka N 4 oba panstvího Třeboňského
Kateřina: Marie, katolička, manželská dcera Jana Karlíka z Weselýho N 1 a jeho manželky Magdaleny, rozené Juhová ze Sedletína N 17 panství Chotěbořské.
Františka: Marie, katolička, manželská dcera Jana Karlíka, domkáře z Weseliho Čís. 1 a jeho manželky Magdaleny rozené Juha ze Sedletina Čis. 17 na panství Chotěboř

A teď moje problémy :)
1) Otec:
    * připadá mi, že otec Jezefa přišel z Bačkova, ale žil v Klouzovech, proto je u Michala jako "šenkýř ze sedláka z Bačkova", ale později už "z Klouzov"
    * prosím o pomoc se čtením vesnice pro Annu Košťálkovou - asi Světlá - ale jak ji najít v panství Pardubském :( (Kralovice jsou asi mimo hru) ?

2) Matka
    * jednou je jako otec uveden Vojtěch, dvakrát Jan - zvláštní... :)
    * Podle Michala jsem myslel, že jde o Veselí nad Lužnicí (oba z panství Třeboňského), ale u sester je matka ze Sedletína, panství Chotěbořské - platí Třeboňsko aspoň pro Veselí?

Nemáte někdo nějaké vysvětlení? Díky předem,
Milan
MilanVi
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř zář 23, 2015 20:46

Re: Vysvětelní přečteného

Příspěvekod Brasl » pon kvě 15, 2017 21:58

šenkýř ze sedláka
Nebude to podobný případ jako smlouva k založení nové hospody v odkaze?
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... it=&s=djvu
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Vysvětelní přečteného

Příspěvekod MilanVi » stř kvě 17, 2017 8:20

Něco takového by to mohlo být, ale dopátrat se ničeho zatím nemůžu :(.

Největší problém mám s hledáním svateb - netuším kde se narodily nevěsty - jak "Swetly" tak i Weseli ... :(
Milan
MilanVi
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř zář 23, 2015 20:46


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků