VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Adela2209 » úte dub 25, 2017 8:50

Dobrý den,

Asi hledám špatně když takovou základní informaci nemohu najít.

Jak postupovat v případě že znám předka - vím kde se narodil ale neznám datum jeho narození. Opis z knihy narozených předešlého předka mi dohledala matrika na záklaďe přesného data narození.
Jsou ochotné matriky údaj v rozmezí cca 15ti let dohledat za ňejaký poplatek? Nebo mohu na matriku zajet a umožní mi do příslušné knihy nahlížet? Jedná se mi teď o dohledávání od roku 1897 dále. V knize ještě určitě budou záznamy které by měly být chráněné.

Předem děkuji za odpověď. Myslím že už jsem to někde četla ale už se mi to nedaří najít.

Díky Adéla
Naposledy upravil Adela2209 dne úte dub 25, 2017 11:39, celkově upraveno 1
Adela2209
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv úno 09, 2017 22:50
Oblast pátrání: Třeboň, Domanín, Turkovice,Pňovice

Re: Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Gringo » úte dub 25, 2017 10:01

Ochota matrikarek se lisi (tez podle toho co jeste dalsiho na urade zastavaji), nicmene pokud chcete hledat jeste v zive (chranene) matrice, ty byvaji indexovane a to zjednodusi hledani.

Urcite bych zkusil matrikarku poprosit, za zeptani se na uradech jeste neplati ;-)
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Zora » úte dub 25, 2017 10:32

Adela2209 píše:Dobrý den,

Asi hledám špatně když takovou základní informaci nemohu najít.

Jak postupovat v případě že znám předka - vím kde se narodil ale neznám datum jeho narození. Opis z knihy narozených předešlého předka mi dohledala matrika na záklaďe přesného data narození.
Jsou ochotné matriky údaj v rozmezí cca 15ti let dohledat za ňejaký poplatek? Nebo mohu na matriku zajet a umožní mi do příslušné knihy nahlížet? Jedná se mi teď o dohledávání od roku 1897 dále. V knize ještě určitě budou záznamy které by měly být chráněné.

Předem děkuji za odpověď. Myslím že už jsem to někde četla ale už se mi to nedaří najít.

Díky Adéla


Jak píše Gringo, matriky by mohly být na MěÚ.
Možná by pomohlo, pokud napíšete přesně, koho, kde a kdy hledáte, určitě bychom mohli poradit, kde hledat, nebo kam se přesněji obrátit.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Adela2209 » úte dub 25, 2017 11:11

Hledám Antonína Kočárka - otce Ladislava Kočárka nar.9.10.1933 v Plzni

K Ladislavu Kočárkovi mi poslaly opis z knihy narozených z Plzeňské matriky:

Otec: Antonín Kočárek zámečník v Rokycanech č.362, narozený v Ohrazenici č.50 okr.soud i okr.úřad Hořovice, manželský syn Josefa Kočárka, zámečníka v Ohrazenici č.50 a Johany rozené Holé z Drahlína

Matka: Hedvika, roz. Ventrubová narozena ve Velké Bíteši č.11 okr.soud i okr.úřad Velké Meziříčí na Moravě, manželská dcera Josefa Ventruby krejčího ve Velké Ryteši, rozené Kuncové z Enkeufurtu.

Záznamy pro Ohrazenici jsou digitalizovaná narození pouze do 9/1897 a tam jsem Antonína Kočárka nenašla
Adela2209
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv úno 09, 2017 22:50
Oblast pátrání: Třeboň, Domanín, Turkovice,Pňovice

Re: Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Zora » úte dub 25, 2017 11:34

Zkuste se telefonicky nebo mailem dohodnout s matričním úřadem - měl by být v obci Jince- zda se matriky nacházejí u nich nebo je odevzdávají někam dále. Pokud jinam, je třeba napsat znovu na daný matriční úřad. Žádost s daty zašlete určitě v mailové podobě, úřad je povinen odpovědět do 30 dnů, tak by neměla zapadnout, tele. jen dotaz na to, kde jsou matriky uloženy.

Postup je většinou takový, že podle Vašich zadaných údajů zjistí, zda Antonína našli.
Po domluvě Vám buď zápis ofotí a pošlou (bez úředních průtahů) , nebo nabídnou možnost osobního nahlédnutí - 20 Kč za zápis nebo nabídnout vyhotovení opisu - cca 200 Kč plus poštovné.
Pozor, vyžadujte úplný opis, protože starý záznam se přepisuje do dnešních tiskopisů a některé údaje z matriky se nepřepíšou.

kontakt na matriční úřad v obci Jince.
Matrika pro Obec Ohrazenice se nachází na adrese:


Úřad městyse Jince - Matrika
Čsl. dělostřelců 172
26223 318692238



Email: obec.jince@worldonline.cz
http://www.jince.cz

Na matrice Obec Ohrazenice Vám zapíší nově narozeného potomka, uzavření manželství, úmrtí, vystaví duplikát matričního dokladu a jiné.

http://www.obceamesta.info/matrika/5409 ... enice.html
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Adela2209 » úte dub 25, 2017 11:40

Moc děkuji za radu :-)
Adela2209
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv úno 09, 2017 22:50
Oblast pátrání: Třeboň, Domanín, Turkovice,Pňovice

Re: Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Zora » úte dub 25, 2017 11:42

Adela2209 píše:Hledám Antonína Kočárka - otce Ladislava Kočárka nar.9.10.1933 v Plzni

Záznamy pro Ohrazenici jsou digitalizovaná narození pouze do 9/1897 a tam jsem Antonína Kočárka nenašla


Můžete mně poslat odkaz na matriku, co jste prohledávala? UZkusím se podívat, zda se nenajdou jiné děti stejných rodičů.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Adela2209 » úte dub 25, 2017 13:36

Děkuji jste moc hodná - to už jsem také zkoušela dohledávat a bohužel jsem sourozence nenašla.
Adela2209
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv úno 09, 2017 22:50
Oblast pátrání: Třeboň, Domanín, Turkovice,Pňovice

Re: VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Zora » úte dub 25, 2017 13:41

no, já tam tu matriku nevidím a zdá se, že podobné to bude ve V. Bíteši:-(
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO,Když matriky nejsou digitalizované?

Příspěvekod Adela2209 » úte dub 25, 2017 15:11

Máte pravdu za V.Bíteš také budu muset žádat matriku o dohledání.
Děkuji za ochotu A.
Adela2209
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv úno 09, 2017 22:50
Oblast pátrání: Třeboň, Domanín, Turkovice,Pňovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků