Dvoji svatba

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Dvoji svatba

Příspěvekod Gringo » úte dub 25, 2017 5:45

Dobry den,
nedavno jsem se tu dotazoval na dvoji krest a ted jsem zase nasel dvoji svatbu :-D

Vlevo dole Frenstat

Vlevo dole Celadna

Jedinny rozdil je jmeno otce zenicha Antonin / Nicolas, to bych asi veril vice tomu zapisu Frenstatskemu, kde byl doma

A duvod, proc jsou zapsani v obou obcich? predpokladam, ze dvakrat se nebrali, takze jen pro poradek?
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Dvoji svatba

Příspěvekod Zora » úte dub 25, 2017 6:00

Dobrý den, Vy nás zásobujete, pane Karfík :-))

Tady tedy poradit neumím. Sice jsou zápisy hodně podobné, ale zdá se mně, že jsou tam různí svědci

Pokud by svatba byla zapsáno v matriční knize Frenštátu (jen) na pamětnou - on je tam jako oddávající zapsán kněz z Frýdlantu a v textu je také zmíněn sňatek ve frýdlantské farnosti- pak bych předpokládala, že budou údaje naprosto stejné, snad bych pochopila chybu ve jménu otce ženicha...
Spíš možná varianta, že svatba byla ve farnosti Frenštát (15.), oddával kněz z Frýdlantu a potom byla zapsána do knihy farnosti Frýdlant (19.)- na pamětnou. Je možné, že svědci u zápisu ve Frýdlantě už jen dosvědčovali platnost zápisu...
Liší se totiž i data sňatku - pokud teda na to dobře vidím...

Je tam na mě nějak moc nesouladu, snad se zkusit podívat, jestli nenajdete podobnou "dvojitou svatbu), ale to je asi dost obtížné hledání.
Třeba jsem někde udělala chybu a bude to jednoduché, to se už předem omlouvám. Určitě to někdo přečte správně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků