Židovské matriky na badatelna.eu - nefunkční rejstřík?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Židovské matriky na badatelna.eu - nefunkční rejstřík?

Příspěvekod Burča » čtv dub 13, 2017 19:19

Vy, kteří máte zkušenosti s hledáním židovských předků, fungují vám rejstříky na http://www.badatelna.eu/fond/1073/rejstrik/ ? Před pár týdny mi fungovaly, teď najednou prázdno. Zkoušeno ve více prohlížečích. A doplňující dotaz: jak z odkazu na nějaký matriční záznam zjistit informace o matrice? Myslím např. číslo knihy.
Děkuji za pomoc
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

Re: Židovské matriky na badatelna.eu - nefunkční rejstřík?

Příspěvekod boženka » ned dub 16, 2017 13:39

rejstřík má asi výpadek. dřív jsem ho taky používala, takže fungoval, teď nevyhledává, škoda

ze snímku v matrice se můžete přesměrovat na celou matriku ikonou úplně vlevo dole ("Reprodukce"), nahoře v adresním řádku zjistíte pro číslo matriky (např. http://www.badatelna.eu/fond/1073/zaznam/98/repro/), a když pak kliknete na "Inventář" vlevo nahoře, dostanete se do seznamu matrik podle obcí - budete mít rozbalenou nabídku obce, z které matrika je, a podle čísla matriky (z adresního řádku) upřesníte, která konkrétně to byla (stačí přejíždět myší přes ikonky vpravo v řádcích matrik, číslo se vám bude objevovat v adrese vlevo dole, tam, kde se zobrazuje, kam míří odkaz

omlouvám se, že se to snažím psát takhle polopaticky, ale nevím, nakolik jste počítačově zručná, snad se vás to nedotkne ;-) snad vám to pomůže
možná existuje i jednodušší cesta, nevím, takhle mi to vždycky stačilo
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Židovské matriky na badatelna.eu - nefunkční rejstřík?

Příspěvekod Burča » ned dub 16, 2017 17:15

OK, takže chyba není ve mně :-) Děkuji za tip, podle vašeho postupu se skutečně dá zjistit konkrétní matrika. Je to dost krkolomné, obzvlášť když se v seznamu matrik podle obcí otevřou úplně jiné obce. Ale hlavní je, že to funguje. Ještě pošlu e-mail do NA, jak to fungováním rejstříku vypadá. Bez něj se skoro nedá hledat.
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků