MyHeritage - kontakty

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

MyHeritage - kontakty

Příspěvekod Lukisson » stř bře 29, 2017 21:49

Zdravím, měl bych takový dotaz.. Kontaktoval jsem asi 15 lidí se shodou, z toho jeden jediný se ozval zpátky..
Myslel jsem, že tyto stránky slouží právě ke slučování rodokmenů a vzájemné výměně informací.. Nebo se mýlím..??..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: My Heritage - kontakt

Příspěvekod petra28 » čtv bře 30, 2017 8:16

Tak to máte ještě štěstí, mně to ani nejde :) Nemám placenou verzi a u neplacené je kontakt velice omezený nebo nemožný. Aspoň jsem tedy neobjevila jak to udělat a shody nemůžu potvrzovat. Ozval se mi jen 1 pán a to ještě z větve, která mě až tak nebere, takže opisoval spíš on ode mě. Možná se lidi bojí. Dost často slýchám o "vykrádání" rodokmenů a vy na oplátku máte velké nic. Někdo svoje pracně získané informace třeba vůbec sdílet nechce.
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: My Heritage - kontakt

Příspěvekod zedir » čtv bře 30, 2017 9:29

Já na My Heritage mám také jen neplacený účet, kde mám teď 247 předků (limit je 250), což mi stačilo v počátcích, ale teď už se mi tam další stovky předků nevejdou, tak jak jsem se neustále blížil k limitu, přestal jsem svůj účet šperkovat, protože jsem neměl (a nemám) v úmyslu si kupovat předplatné, tak jsem online podobu využíval jen k zaznamenávání jmen a abych je přehledně viděl v patřičných větvích a stromech, aby bylo pátrání efektivnější. Mám stažený FTB, do kterého bych chtěl vložit co nejvíce informací o všech dohledaných předcích, ale zatím jsem sotva začal, protože těch informací a poznámek mám opravdu hodně a mnohé z nich v chaotickém stavu.

Abych se ale vrátil k online My Heritage, nyní tam i jen při oněch asi 250 předcích, u nichž mi často chybí základní údaje, mám kolem 360 shod s asi 60 rodokmeny, z nichž mnohé obsahují tisíce lidí, některé jich mají i přes 10 tisíc. Samozřejmě u všech existuje ta šance, že na vše opravdu přišli svým vlastním bádáním, ale u většiny si myslím, že se jen jedná o sběratele dat a na tom se podílet nechci, takže už i proto jsem časem přestal údaje vyplňovat. Z těch 60 správců mě asi dva tři požádali o členství, já kdysi dávno požádal o členství jednou. Žádostem na mou adresu jsem vyhověl, stejně tak bylo vyhověno i mně, ale mimo tohle nikdy neproběhla žádná komunikace ohledně shod, výměna informací, fotografií, dokumentů, setkání, maily... Když mi přijde od MH jakákoliv shoda, podívám se na ni, ale jen málokdy se tváří přínosně, buď opakuje to, co už znám, nebo tam zjistím chybu nebo jsem tam objevil informace, které v matrikách jsou k nedohledání, takže si v tuto chvíli neuvědomuji, že bych reálně někdy čerpal od někoho jiného informace, které jsem ještě nevěděl. Určitě mám bokem připravených dle shod pár stop, po kterých se chci pustit, ale zatím tedy nevím, s jakým výsledkem.

Když se mi někdo ozve ohledně shod, tak je to přes toto fórum a téměř vždy se jedná o případ, kdy více informací mám já, a tedy doplňuji odesílatele, nejednou jsem se ozýval s doplněním já a bohužel nebylo výjimkou, že se mi sotva dostalo nějaké reakce či vděku, ačkoliv jsem doplnil například několik desítek matričních záznamů, i s přepisy, překlady a odkazy. Proto si už vybírám, jestli se někomu ozvu, nebo ne, opravdu mi nepřijde správné, aby nějaký sběratel přišel snadno k údajům, které v potu tváře přetěžce z matrik vydobyl někdo jiný a přitom si toho ten sběratel ani nebude vážit. Nikdy jsem nikoho neodmítl se žádostí o prozkoumání shod a rád se podělím o své zkušenosti či informace, pokud vycítím upřímný zájem, ale ani v tom případě nechci vynaložit zbytečně více úsilí než je zapotřebí. Před pár měsíci jsem byl velmi mile překvapen, když jsem dostal velice dlouhý mail ohledně shod předků ze 17. a 18. století, které jsem sice již znal, ale odesílatel měl vše zpracováno formou perfektní rodinné kroniky, takže nejen, že tam byly informace které jsem nevěděl, ale byly čtivě zasazeny do souvislostí, odhalovaly nové cesty a události ze života předků a bylo patrno převeliké zapálení pro věc, tak jsem se upřímně snažil co nejvíce ocenit rozsah práce, který tu vysvítal z každé věty. Ale takoví badatelé jsou dle mých zkušeností bohužel spíše výjimkou, takže se moc nedivím, pokud jsou lidé na MH obezřetní, platit by však měla základní slušnost a reciprocita, pokud se mi někdo ozve s novými informacemi, měl bych mu také takové dodat a pokud nic nového nemám, vždy alespoň upřímně přislíbím pomoc a spolupráci do budoucna, kdyby byly potřebné. Vzájemnou spolupráci si představuji přesně tak - každý chvilku tahá pilku, pokud však jedna strana jen těží z ochoty strany druhé a nemá se k tomu, aby sama byla nápomocná, pak to není spolupráce, ale jen pohodlná vypočítavost. A od té co nejdále...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: My Heritage - kontakt

Příspěvekod Zora » čtv bře 30, 2017 10:47

Jen dodávám, i na tomto fóru jsem genealogové - sběratelé...
Je zajímavé, že vytvářejí , vlastně "vytvářejí" rodokmen, který se tváří jako jeden z nejlépe zpracovaných. Když jsem se pak pustila po stopě jednoho zapsaného člověka (nešlo o mé předky, ani o shodné příjmení - snažila jsem se ze zájmu o oblast), zjistila jsem, že skoro vše je špatně. Na dotaz od majitele rodokmenu jsem dostala odpověď - no, já to vždycky od někoho opíšu, tak tam asi měli chybu.
Inu, dobře, ale fakt nechápu, že si alespoň to -mnou nalezené s odkazy stopro správnými- neopravil.

Jinak naprostý souhlas se Zedirem.
Ráda komukoliv pomůžu, ne se čtením, ale třeba s vyhledáním a nemusí jít o společné předky.
Pokud se přesvědčím, že máme společné kořeny, pošlu mejlem vše, co k dané osobě - osobám mám.
Zatím jsem asi vždy dobře odhadla druhou stranu, takže následovala oboustranně výhodná spolupráce. (nebo mám fajn příbuzné:-)

Nezveřejňuji ale své rodokmeny, právě proto, že nechci, aby mé práce, námahy a času využíval někdo jen a jen k tomu, že si cosi kdesi propojí a přibude mu tak x- osob.

Nedávno jsem kontaktovala jednu majitelku účtu na geni.com s tím, že máme společné předky a já jsem věděla, že mám evidentně zpracováno vše, co se dá k přímé linii najít.
Paní měla "velký zájem", ale dál se neozvala. Nemám problém pak tuto "spolupráci" rázně ukončit.

Mnozí na fóru vědí, že i několik roků nosím jejich hledaná příjmení v hlavě a pokud na příjmení narazím, obratem přeposílám odkaz na nalezený zápis. Nejsem ani líná si ověřit, že "tohle" příjmení někdo hledá na fóru, zjistit, o koho se jedná a poslat. Někdy náhody dělají divy.

K účtu na myheritage - těch 250 osob se týká jednoho účtu, ale těch účtů je možné pod jedním majitelem a heslem mít více - takže zpočátku třeba rozdělit podle prarodičů Rodiče si většinou si pamatujeme a ani je nezveřejňujeme.

Pokud jsem přes fórum požádala o kontakt s někým konkretním na myheritage, pouze v jednom případě se mně nedostalo odpovědi, v ostatních případech následovala spolupráce - jak ji popisuje Zedir - každý chvilku (a někde) tahá pilku - prostě fajn.

Taková drobná rada - já se do myheritage snažím dostávat přes konkretní webové stránky - ne vždy to samozřejmě jde. Pak je ale možné nahlédnout do "lidé" - seznam osob v rodokmenu.
Tam sice nevidím data a místa, ale podle výskytu příjmení , která znám, se dá dost dobře usoudit, zda jsme "spřízněni".

Na závěr moje zkušenost - nikdy neposkytuji na začátku komunikace data osob narozených kolem roku 1900 a dál do přítomnosti. Ani slovně, v mejlu a podobně. Hrozí zneužití dat, bohužel. Později až po důkladném promyšlení.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: My Heritage - kontakt

Příspěvekod Lukisson » čtv bře 30, 2017 11:11

Asi máte všichni pravdu..

Mám neplacený účet, většinou jsem já, kdo by mohl doplnit informace, proto mě zaráží, že nikdo nemá zájem.. Je pravda, že lidé jsou asi obezřetnější.. Každopádně je škoda, že ti "sběratelé" takhle kazí koníček mnoha lidem..

Škoda, že jsem ještě nenašel žádnou shodu tady na fóru, kde jsou lidé rozumní a ochotní..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: My Heritage - kontakt

Příspěvekod royt » čtv bře 30, 2017 11:56

Tak já jsem asi vyjímka. Mám rodokmen na Myheritage rozdělený do 4 větví podle dědů. A v každé větvi jsem v kontaktu s několika lidmi, poskytujeme si informace a rady. Díku tomu jsem navázal i kontakt s příbuznými v USA. Mám pouze neplacenou verzi. Přeji podobnou zkušenost.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: MyHeritage - kontakty

Příspěvekod Zuzana Jah » pát bře 31, 2017 18:20

Mám placenou verzi a případný vzkaz ráda předám příslušnému badateli. Sama jsem několikrát posílala nabídku spolupráce, někdo neodpoví, ale když se později náhodou sejdeme osobně, začneme spolupracovat. Někdo si jenom "opsal" data - to mi nevadí - naopak, pokud si údaje zkontroluje a upozorní na případnou chybu, jsem tomu ráda. S někým jsem navázala spolupráci a jiný už třeba na své stránky nechodí a přestalo ho hledání předků zajímat. Snažím se dohledávat a kontaktovat žijící "neznámé" příbuzné, možná bych časem uspořádala nějaké setkání:-) S jedním pánem si píšu a nedávno mi poslal zprávu, že našel úmrtí jednoho mého příbuzného v jiné farnosti. Bylo to od něho velmi milé. Asi to je opravdu jenom v lidech. Tak ať máme všichni co nejvíce těch naladěných na stejnou vlnu a se zájmem o spolupráci. Hezký víkend všem. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: MyHeritage - kontakty

Příspěvekod standam » sob dub 01, 2017 7:18

System na MH se mi prilis nelibi - "dejte nam zadarmo vysledky sve prace a my je prodame jinym" a "k tomu si muzete vysledky bezplatne prace jinych koupit" :(
Mam free ucet a davam tam jenom to co povazuji za nutne.

Pote co jsme jsme ve spolecnem rokokmenu presahli 200, zalozil jsem pro kazdeho pradedu jeden - to by melo bohate stacit.
Snazim se najit pres MH najit ztracene rodove vetve coz se mi zatim nepodarilo :(

Kdyz narazim na nejaky nesmysl, obvykle zjistim, ze je to prace nasobnych opisu od chybneho zdroje - proste tech prepisovacu je tam asi vetsina, genealogove si svou praci ceni natolik, ze ji nezverejnuji.

Lidi z MH je ve vetsine pripadu mozne kontaktovat i jinak - strejda Google pomuze - v mem pripade bylo kontaktovani bez prinosu (mimo dva pripady ze vzdalenejsi rodiny), bud slo o genealogy, kteri pouzivali stejne zdroje jako ja a nebo jde o bezhlave opisovace vseho co najdou.

Treba zmenim nazor az bude US$ za pet korun ;)
standam
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát dub 18, 2014 20:13


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků