Jak to řeší profíci?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak to řeší profíci?

Příspěvekod Stenly » ned led 15, 2012 17:11

Můj pra pra děda se narodil, jako nemanželské dítě. Dva roky na to se jeho matka vdala, její muž si mého předka osvojil a má po něm i jméno.
Jak mám pokračovat? Mám se držet matky? Pravého otce nemůžu přeci dohledat.
Jak toto řeší genealogové profíci? :?:
Uživatelský avatar
Stenly
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 03, 2011 17:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » ned led 15, 2012 17:57

Jak to řeší profíci?
Matku máte jasnou, tam můžete bádat do aleluja,
Pravého otce asi nejspíš nenajdete a pokud ano bylo by to obrovské štěstí.
Co se týká otčíma, to záleží jen na vás. Pokud ho od malička vychovával tak proč nezpracovat jeho rodokmen také, vždyť je to matčin manžel a to je také příbuzný. Dost možná měli i další děti a to jsou (polorodí) sourozenci. Moje sestra má také jiného tátu a já mám její rodokmen zpracován až do roku 1750.
No a navíc, i když máte v rodném zápise otce napsaného, kde máte jistotu, že je jím ve skutečnosti opravdu on. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Stenly » ned led 15, 2012 18:21

Máte pravdu! Jen matka je jistá. Navíc už mám zpracovanou další generaci.
Budu pokračovat.
Děkuji za názor.
Uživatelský avatar
Stenly
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 03, 2011 17:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Věra Mátlová » pon led 16, 2012 21:12

Podle té formulace bych spíš viděla, že ten kdo se k otcovství přihlásil byl skutečně otcem, ale z nějakých důvodů se v potřebné době nemohl oženit. Mám u předků tentýž případ, v roce 1858, rodiče se brali až skoro rok po svatbě protože otec byl na vojně a zřejmě nedostal svolení, i ta svatba pak byla v době jeho vojenské služby, zapsali jí do vojenské matriky a dlouho jsem ji marně hledala.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Příspěvekod olmi » pát led 27, 2012 21:10

Můj prapraděd se narodil také jako nemanželské dítě. Docela mě rozhodilo, že otec není v matrice uveden, ale pak jsem zjistil, že to tehdy nebylo nic neobvyklého.Narodil se v r.1847. Tak jsem začal sledovat linii matky(matka je jistá....) No a teď se trápím někde kolem roku 1776. Trošku mě mrzí, že nevím, kde ta linie otce pokračuje, ale nic se nedá dělat. I tak jsem spokojený kam se se až dostal.
olmi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 20, 2012 21:46
Bydliště: Napajedla


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků