Mohaplovi z Hané

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Mohaplovi z Hané

Příspěvekod Mohy » pát bře 17, 2017 16:31

Ahoj všem fandům :-) Snad to vkládám do správného vlákna.

Nevím kde začít, snad koncem 50 let min. století.
Můj dědeček, pocházející z honorace Olomoucké společnosti té doby - bohaté inteligence. si našel nevěstu - dceru velkostatkářů z malé vsi (Hruška). A jak už to tak tehdá bylo, rodina jim nepřála - dědečka vydědili. Nu nejen že přišel o velké majetky (v rámci doby samozřejmě), ale i se pokazili rodinné vztahy. Takže jejich dvě děti (Jitka a Svatopluk) se ještě tak nějak stýkali se svými blízkými příbuznými, nicméně jak čas plynul, vztahy ještě ochladli. Takže já, narodiv se po roce 80", jsem už neměl čest poznat z rodiny takřka nikoho mimo dědečka a babičky.
A odtud plyne má tužba - rád bych se něco o této zajímavé rodině dozvěděl. Na fb jsem narazil na staršího pána mého jména který mi zaslal rodokmen evidentně jiné rodinné větve nicméně jsme zaručeně vzdáleně příbuzní, což ještě víc vyvolalo mou touhu po vědění :-) Vždyt mám v příbuzenstvu samé zajímavé lidi...zakladatele esperanta na Moravě, vynikající šachysty, mnoho kvalitních lékařů, advokátů, důstojníka armády - kolaboranta s nacisty...etc.

tak doufám že tady narazím na porozumnění a....pomoc? :)

Děkuji moc, Lukáš Mohapl
Mohy
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 17, 2017 14:15
Oblast pátrání: zajímám se o svou rodovou linii, rodina "Mohapl" pocházející z Hané, historicky převážně Olomouc.

Re: Mohaplovi z Hané

Příspěvekod Karla55 » sob bře 18, 2017 0:31

Vítejte na fóru!
Z Vašeho dotazu ale není jasné, v čem konkrétně byste chtěl poradit. Zda s genealogií začínáte, nebo jste o svých předcích už něco vypátral a co... Pakliže chcete, aby se Vám nějaký Mohapl případně ozval, je lepší umístit dotaz do "Hledá se".
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Mohaplovi z Hané

Příspěvekod Homelessbar » sob bře 18, 2017 17:14

A Google jste použil? Jelikož Mohaplu je v naší republice jen 45, tak bych to viděl na vaši rodinu. Našlo se tam dost lékařů nějaký inženýr stránky. Dokonce i s mailovymi adresami, tak snad by stacilo jim napsat a uvidíte.
Dokonce i tady se toto jméno už vyskytlo když uživatelka Zuz1996 hledala jeho vyznam
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: Mohaplovi z Hané

Příspěvekod Mohy » pát bře 24, 2017 12:39

Díky za příspěvky, mam ideu vytvoření rodokmenu :-)
Takže pokud někdo umí pomoci...?

Zuz1996 jsem koukal, ale moc nevím co vyřešila, ma tu jen asi 3 příspěvky..
Mohy
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 17, 2017 14:15
Oblast pátrání: zajímám se o svou rodovou linii, rodina "Mohapl" pocházející z Hané, historicky převážně Olomouc.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jok1955 a 9 návštevníků