Hladanie vystahovalcov v USA

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hladanie vystahovalcov v USA

Příspěvekod Oliverka » sob srp 04, 2007 12:17

Ak mate niekto skusenosti s hladanim predkov, ktori odisli do USA, podelte sa prosim o ne.
Na zaciatku 20. st. odisiel moj pradedo do Chicaga a nedari sa mi najst o tom zaznam. V roku 1908 za nim odisla (vtedy este) frajerka, informacie som nasla na ellis island port. Potom sa zosobasili (ziaden zaznam), narodili sa dve deti (ziaden zaznam). Ona sa vratila spat aj s detmi (bol "plany"), on tam ostal este niekolko rokov. Tipujem, ze mal mozno dalsich potomkov. Neskor sa tiez vratil za nou do rodiska, mali spolu dalsich 5 deti, aj mojho deda.
Sedim a surfujem, prehladavam vsetko mozne a stale nic. Prave teraz hladam v scitani obyvatelstva v USA v roku 1910, ale zasa nic. Neviete nahodou, ak neprisiel cez ellis island, kadial v tom obdobi este mohol prist?
Ak mate pre mna nejaky tip, budem rada. Vdaka.
Oliverka
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 01, 2007 20:11

Trocha som pokrocila

Příspěvekod Oliverka » stř srp 08, 2007 20:07

Podarilo sa mi najst zaznam o odchode pradeda do USA. Isiel predsa len cez Ellis Island, ale zle pripisali jeho meno z originalneho zaznamu. Samozrejme som pri hladani skusala rozne varianty jeho mena, ale podarilo sa az po tyzdni "hrabania sa" v zaznamoch. O svadbe a narodeni dvoch potomkov zatial nic nove. Keby ste mali nejaky napad, pokojne sa ozvite 8)
Oliverka
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 01, 2007 20:11

Re: Hladanie vystahovalcov v USA

Příspěvekod havi » stř dub 01, 2015 21:38

Oliverka píše:Ak mate niekto skusenosti s hladanim predkov, ktori odisli do USA, podelte sa prosim o ne.
Na zaciatku 20. st. odisiel moj pradedo do Chicaga a nedari sa mi najst o tom zaznam. V roku 1908 za nim odisla (vtedy este) frajerka, informacie som nasla na ellis island port. Potom sa zosobasili (ziaden zaznam), narodili sa dve deti (ziaden zaznam). Ona sa vratila spat aj s detmi (bol "plany"), on tam ostal este niekolko rokov. Tipujem, ze mal mozno dalsich potomkov. Neskor sa tiez vratil za nou do rodiska, mali spolu dalsich 5 deti, aj mojho deda.
Sedim a surfujem, prehladavam vsetko mozne a stale nic. Prave teraz hladam v scitani obyvatelstva v USA v roku 1910, ale zasa nic. Neviete nahodou, ak neprisiel cez ellis island, kadial v tom obdobi este mohol prist?
Ak mate pre mna nejaky tip, budem rada. Vdaka.
havi
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 31, 2015 5:47
Oblast pátrání: Ivanka pri Nitre. Hladam informacie regarding mojho stareho otca,
meno: Ferenc Puskas
narodeny: 4.Octobra 1899
zomrel: 1981?
Vsetky informacie v hladani boli vycerpane. Zijem v Kanade a keby mohla moznost zistit tieto informacie. Vopred dakujem :o)

Re: Hladanie vystahovalcov v USA

Příspěvekod havi » stř dub 01, 2015 21:40

Pri hladani vystahovcov musite napisat meno a priezvisko aby Vam clovek mohol pomoct :o)
havi
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 31, 2015 5:47
Oblast pátrání: Ivanka pri Nitre. Hladam informacie regarding mojho stareho otca,
meno: Ferenc Puskas
narodeny: 4.Octobra 1899
zomrel: 1981?
Vsetky informacie v hladani boli vycerpane. Zijem v Kanade a keby mohla moznost zistit tieto informacie. Vopred dakujem :o)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků