Jak hledat ve Vídni?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » sob bře 04, 2017 12:33

Děkuji moc, podívám se na to. Já už tam taky hledala, ale nic. Ten syn Karel má ještę jedno jméno a to František, a pracoval jako městský úředník v Brně.
Dìkh z vaši pomoc. Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » sob bře 04, 2017 13:03

Otec je Karel Matula. Já se teď na matriky nedostanu. Mám jiný notebook a mobil a tam se mi to nezobrazuje. Musím vydržet do zítra až si jen vyzvednu upravený. Potom se na vše mrknu. Ale děkuji moc za pomoc, vážím si toho. Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod jary » ned bře 05, 2017 15:12

Taky jsem hledala předky ve Vídni. Věděla jsem ale, ve které části se narodili. Když jsem viděla Váš dotaz, ze zájmu jsem prolistovala matriku dál a posílám odkaz, co jsem našla. To datum je velmi zajímavé, i když se tady narodila dívka, Beatrix Franziska a její matka je Karolína Matulová. Může a nemusí to být v souvislosti s Vaším pátráním, ale co když ano?...
http://www.data.matricula.info/php/view ... e4c739f13f
jary
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 20, 2016 20:51
Oblast pátrání: Havlíčkův Brod, Chotěboř, Chrudim, Kutná Hora

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » ned bře 05, 2017 17:46

Dobrý den, děkuji moc, už jsem tam byla a vypadá to že by to mohl být otec mého dědy. ještě musím projít oddavky. dám vědět, jestli něco objevím. jen porosím jak jste někdo objevil dítě Matula, kde to bylo ta vídenská matrika vypadá šíleně. dík Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » ned bře 05, 2017 19:36

On se měl narodit po 1900, v listopadu v roce 1908. Matrika od 1900 je kde neví někdo? díky Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod jary » ned bře 05, 2017 20:34

Pro Ivuse: hledání ve Vídni
Pokud je to dotaz na mě: zadáte si matriky t.j. http://www.data.matricula.info/php/main.php
vlevo rozkliknete AT Österreich Austria
pak Wien, pak úplně dole Wien stadt, šipkou najdete fary a ten odkaz co jsem zadala výše, je z fary St. Johann Evangelist

na stránce matriky vpravo jsou všechny potřebné údaje, hledá se tam úplně bez problému
jary
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 20, 2016 20:51
Oblast pátrání: Havlíčkův Brod, Chotěboř, Chrudim, Kutná Hora

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » pon bře 06, 2017 19:35

Děkuji, postupovala jsem dle vašeho návodu až do kýžené matriky, ale z roku 1908 jsem našla duplikát pouze s jedním dvoulistem a nenašla jsem na něm žádné příjmení Matula. Hledala jsem stejně jako vy? Děkuji za odpověd.
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Zora » pon bře 06, 2017 19:50

Víte, tohle hledání podle shodného příjmení je ošemetné, Ve vídni bylo spoustu osob s příjmením Matula.

Podle Lehmanova adresáře z roku 1908 vidím pouze jediného Karla, ten bydlel v 17. obvodě.,
http://www.digital.wienbibliothek.at/wb ... oom/121319

Prostřední sloupec, asi uprostřed - Schuhmacher - obuvník
pokud si jméno nepamatuji přesně, tak hledejte to správné křestní)
Takže zkuste hledat tak, jak Vám popisuje Jary, najděte si fary v 17. obvodu Vídně a postupně je prohledejte v roce 1908 narození - skoro vždy bývají adresy.

Dívala jste se na ty Klobouky na odkaz, co jsem Vám poslala? Psala jste, že v pondělí budete mít opravený NB.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod jary » pon bře 06, 2017 20:22

Pro Ivuse: znovu Vás odkážu na moji zprávu výše, z ned 5.3. v 16.12 hod.
Je tam odkaz na narození Franzisky ...atd. narodila se Karolině Matulové a J. Vlkovi. je tam datum narození 11.11.1908. Jestli to je něco pro Vás, nevím. Dál už musíte pátrat sama, složité to není... J.
jary
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 20, 2016 20:51
Oblast pátrání: Havlíčkův Brod, Chotěboř, Chrudim, Kutná Hora

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » pon bře 06, 2017 20:57

Děkuji moc všem, PC už mám funkční. V Kloboukách jsem se dívala, ten odkaz od Zory by mohl být hledaný praděda. Zapsala jsem si vše a začala prohledávat knihu vdavek a našla jednu možnou sestru dědy. ale musím pátrat dál jestli vše souvisí se vším. protože v Kloboukách je to přijmení časté. Ta Karolína a dcera Františka je také zajímavé, hlavně to datum, budu pátrat dál a dám vědět co najdu. Podívám se na mapu Vídně a budu pátrat po faře v 17 obvodu.
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Zora » pon bře 06, 2017 21:17

V 17. obvodu jsou u všech farností indexy, jsou tam sice Matulovi, ale podle Vašeho Karla Matulu jsem tam neviděla. Zkuste to ale prohlédnout pečlivě, mohla jsem se přehlédnout.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » úte bře 07, 2017 17:24

Ted jsem byla ve víden. matrikách a nic jsem nenašla. Ten Matula z Klobouk jak jsem myslela, že by to mohl být, tak není. Jeho žena byla Cecílie, rozená Veškrnová. v oddavkách od 1902 nejsou, ještě zkusím dřív nebo do toho roku. ten odkaz na faru okrsek 17 je kde, můžu o něj poprosit?Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Zora » úte bře 07, 2017 18:11

běžně jsem prohlédala indexy 17. a 18. okresu, nemám odkaz tuším, že je to sedm nebo osm farností, všechny mají indexy, u některých ale nejsou v knize narozených, ale zvlášť- - Hledala jsem podle jednotlivých farností. Je tam Matula, ale Cyril. někde od Znojma.

Je třeba asi zjistit, kde přesně hledaný Karel Matula ve Vídni bydlel, sice v roce 1908 je uveden 17. okres, ale tuším v roce 1910 už je to 18. okres, když vezmu, že se adresáře dělaly zpětně, je možné, že se stěhoval.
A stále upozorňuji na to, že byl evangelického vyznání, nevím, jak moc si s sebou nesl svou víru, ale mohl nechat dítě pokřtít v evangelickém kostele.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod sanssouci » úte bře 07, 2017 20:58

Několik otázek: Kdy a kde se narodila Cecílie/ Cäcilie Veškrnová?
Kdy a kde bylo oddání? Kdy a kde zemřela Cecilie?
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Jak hledat ve Vídni?

Příspěvekod Ivuse » stř bře 08, 2017 8:04

Jo to taky nevím. Hledám ještě v matrikách v Kloboukách. Zatím nic. Jen jsem našla asi sestru dědy - stejný rodiče. Už se mě o tom kolik nocí zdá. Úplně mě to pohltilo nejraději bych nic jiného nedělala. Ivuše
Ivuse
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 03, 2017 13:14
Oblast pátrání: Brno Husovice, Klobouky u Brna, Vídeň, Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 návštevníků