Nápravné pracovní tábory JÁCHYMOV-Mariánská

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Nápravné pracovní tábory JÁCHYMOV-Mariánská

Příspěvekod Lucajda » sob led 07, 2012 22:06

Dobrý večer,
obracím se na Vás s prosbou. Jde o věc,která tu ještě myslím nikde v žádném příspěvku nebyla probíraná.
Jedná se o NPT-nápravné pracovní tábory,které byly své doby v Příbrami a Jáchymově. Většinou v nich byly političtí vězni. Tábory v obou lokacích fungovaly převážně mezi lety 1949-1961.
Mne zajímá lokalita Jáchymov. Areál byl rozdělen a měl různá označení,přímo názvy tamních uranových dolů nebo pod písmeny.
Roku 1954 přebírá ostrahu táborů Vnitřní stráž ministerstva vnitra a poměry v NPT se částečně uklidňují.
Mám informaci,že můj dědeček Klement Akajík tam v letech 1955-1957 v části Mariánská,kde byly i kasárna SNB dělal seržanta. Nejsem schopna říci,v čem přesně jeho práce spočívala.
Má otázka tedy zní...
Pokouším se najít někoho,kdo o té době,o tom místě něco ví. Nebo tam v těch letech dokonce nějak působil,možná i mého dědu znal. Myslím,že by se dobře pamatoval už kvůli svému nezvyklému příjmení.
Dále bych byla moc vděčná třeba za nějaké fotografie z té doby. Nebo společná fota členů SNB a lokality NPT.

Děkuji Vám mockrát.
Pro případ udávám i mailovou adresu huthut@centrum.cz
Lucajda
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob led 07, 2012 18:31

Příspěvekod Rooka » sob led 07, 2012 23:29

ahoj obratila jsi se přímo na Jachymov? zde jsem něco našel ale zkusil bych se ještě zavolat tam, by ti mohli poradit Mchal

http://www.moderni-dejiny.cz/clanek-jac ... peklo-652/
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Lucajda » sob led 07, 2012 23:35

Ahoj. Mockrát Ti děkuji za pomoc a ochotu. Tento článek jsem už viděla. Přímo na Jáchymov jsem se zatím neobrátila,ale také mám v plánu zkusit je kontaktovat.
Děkuji ještě jednou :-)
Lucajda
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob led 07, 2012 18:31

Příspěvekod Rooka » sob led 07, 2012 23:44

Lucajda píše:Ahoj. Mockrát Ti děkuji za pomoc a ochotu. Tento článek jsem už viděla. Přímo na Jáchymov jsem se zatím neobrátila,ale také mám v plánu zkusit je kontaktovat.
Děkuji ještě jednou :-)


ahoj ještě něco jsem našel, ale nejspíš jsi to také už viděla http://www.politictivezni.cz/index.html?reset_search=1 Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Lucajda » sob led 07, 2012 23:50

Ano :-) to jsem také viděla. Děda ale nebyl vězeň v Jáchymově. Vykonával službu u správy Ministerstva vnitra a byl tam jakozařazen jako strážný s hodností seržant.
V té době tam byli vězněni převážně političtí vězni. A taky vím,že v sektoru B-což byla část jménem Mariánská bylo právě středisko SNB zřejmě v bývalém klášteře.
Nicméně Ti moc děkuji. :-)
Lucajda
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob led 07, 2012 18:31


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků