Kolize s matrikou

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kolize s matrikou

Příspěvekod Milan Wölfl » sob led 07, 2012 18:50

Zdravím,
pátral jsem znovu v oddacích matrikách Boršova nad Vltavou po svém prapradědovi a narazil jsem na dost podezřelou nesrovnalost. Co s tím??
Je zde záznam: Thomas Wölfl, Gemeindschmiedt in Leitnowitz... a poznámka 30 Jahre alt, geb. den 15. Dzbr. 1814. Ale co datum sňatku?? 28. Jänner 1845! :shock:
Navíc v žádné z matrik jsem nenašel jeho záznam narození/křtu!
Tento zápis je z matriky http://digi.ceskearchivy.cz/cs/2408/52
a narození by se mělo týkat Budějovic anebo Strodnitz (Rožnova)
případně Litvínovic, ale záznam jsem nikde nenašel!
Co s tím? :(
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Kolize s matrikou

Příspěvekod zrnka písku » sob led 07, 2012 19:16

Milan Wölfl píše: a poznámka 30 Jahre alt, geb. den 15. Dzbr. 1814. Ale co datum sňatku?? 28. Jänner 1845! :shock:


Moc tomu "ale co datum sňatku" nerozumím ... prosinec 1814 až leden 1845 je 30 let a měsíc
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Příspěvekod Milan Wölfl » sob led 07, 2012 19:28

Právě jsem ho našel, ale zase to nesedí. Zde datum narození 15. a v matrice narozených 11. leden. Je to možné, že by už tenkrát na úřadech takhle "spolehlivě" ordinovali?
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Příspěvekod zrnka písku » sob led 07, 2012 19:32

Milan Wölfl píše:Právě jsem ho našel, ale zase to nesedí. Zde datum narození 15. a v matrice narozených 11. leden. Je to možné, že by už tenkrát na úřadech takhle "spolehlivě" ordinovali?


možné to je, dřív by se dalo předpokládat, že to nesedí skrz datum narození / datum křtu, ale tohle už je poměrně "novověk"
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Příspěvekod Milan Wölfl » sob led 07, 2012 20:02

Já jdu ještě zapátrat po nějakých sourozencích, kteří by to případně nějak objasnili :cry:
Na Thomase Wölfla jsem narazil v matrice Strodnitz-Rožnov, nar. 11.12.1814.
Ale někde jinde jsem měl záznam o jeho otci-Adalbert. Zde je Anton.
Takže nedobrovolně jsem o dotaz zpátky, jestli je normální, aby někde byl záznam Adalbert (Vojtěch) a jinde zase Toník :)
Jsem zvědavý na výsledek a hlavně na to, jestli znovu bude potřeba půlku větve překopávat :?
Díky za odpověď a malou naději, že to reálné je :wink:
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Příspěvekod zrnka písku » sob led 07, 2012 20:32

Milan Wölfl píše:jestli je normální, aby někde byl záznam Adalbert (Vojtěch) a jinde zase Toník :)


Normální to není, možné to je :-) Teda normální by to bylo v případě, že pokřtěn byl Vojtěch Antonín nebo naopak
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Příspěvekod Milan Wölfl » sob led 07, 2012 21:51

Pravda pravdoucí!
Vojtěch /Adalbert/ Anton.
Znovu tedy potvrzuji, jednou Adalbert, jindy zase Anton-totéž jako Marie Anna a Magdaléna v předešlých komentovaných forech.
Ani bych ráno netušil, že nad čím se zamyslím, to budu potřebovat až do večera! :)
Díky mockrát, zrnka písku!
Ještě se ale vrátím ke kurentu, jak jsi psala, že tak normálně čteš i píšeš-po Tobě bych asi nechtěl číst nákupní seznam nebo vzkaz na ledničce :D :wink:
Přeji dobrou noc a ještě jednou díky za předešlou pomoc, a že jí nebylo málo!
MW
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Příspěvekod zrnka písku » sob led 07, 2012 23:10

Není zač děkovat :-)
Já ale neříkala, že tak píšu vzkazy na ledničku :-D, jenom, že když je potřeba, dokážu to. Např. jako teď domácí úkol k zápočtu mi to bylo velmi užitečné
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků