VYŘEŠENO Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod josef_kucera » čtv led 26, 2017 16:24

Pátrám po narození osoby (narozena údajně v roce 1871 v čísle 12 rodiče měli pocházet ze Lhotky a ze Záběhlic) ve vsi Lhotka okres i hejtmanství Smíchov (dnes část Prahy). Prošel jsem už všechny matriky Lhotek v okolí, ale bez výsledku. Informace pocházejí z několika záznamů (svatba - ženicha z Královských Vinohrad jsem dohledal, narození tří dětí) z Černožic u Jaroměře.
Nemá někdo nějaký nápad o jakou vesnici se mohlo jednat (zřejmě se později stala součástí Prahy), ale v lokalitě okolo Smíchova se mi nepodařilo nic dohledat. Děkuji.
Naposledy upravil josef_kucera dne sob led 20, 2018 12:38, celkově upraveno 1
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod Peters » čtv led 26, 2017 20:10

Soudní okres Smíchov byl rozsáhlé území, zdaleka ne jen dnešní Praha, nicméně v něm aspoň v roce 1910 žádnou lokalitu zvanou Lhotka nevidím.

Dnešní Praha 4-Lhotka spadala pod hejtmanství Královské Vinohrady, soudní okres Nusle, obec Hodkovičky, fara Modřany.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod janamic » čtv led 26, 2017 22:10

Dobrý den,
vítejte na fóru. Pokud si zde přečtete otázky a odpovědi, zjistíte že největší šanci na radu mají ti, kteří přiloží odkazy na matriky apod.
Odpovídat na takto neurčitý dotaz typu mám nějakou osobu v nějakém zápisu, je dost těžké. Přesto myslím, že vám dovedu poradit, jako Lhotka byla dříve zapisována také dnešní Stříbrná Lhota u Mníšku. Mám tam předky a tak by mě zajímalo o jaké přímení se jedná.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod Peters » čtv led 26, 2017 23:39

Zadání splňuje:

LHOTKA U BEROUNA
v r. 1869 pod názvem Lhotka osada obce Chrustěnice v okr. Smíchov,
v r. 1880-1890 pod názvem Lhotka osada obce Chrustenice v okr. Smíchov,
v r. 1900-1930 pod názvem Lhotka osada obce Chrustenice v okr. Kladno,
v r. 1950 pod názvem Lhotka obec v okr. Beroun,
v r. 1961-1979 část obce Železná v okr. Beroun, od 1.1.1980 část obce Chyňava v okr. Beroun

i ta

STŘÍBRNÁ LHOTA
v r. 1869-1890 pod názvem Lhotka osada obce Kytín v okr. Smíchov,
v r. 1900-1921 pod názvem Lhotka osada obce Kytín v okr. Příbram,
v r. 1930 osada obce Kytín v okr. Příbram,
v r. 1950 obec v okr. Dobříš, v dalších letech se jako osada neuvádí (součást obce Mníšek pod Brdy v okr. Praha-západ)
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod josef_kucera » pát led 27, 2017 10:19

Peters píše:Zadání splňuje:

STŘÍBRNÁ LHOTA
v r. 1869-1890 pod názvem Lhotka osada obce Kytín v okr. Smíchov,
v r. 1900-1921 pod názvem Lhotka osada obce Kytín v okr. Příbram,
v r. 1930 osada obce Kytín v okr. Příbram,
v r. 1950 obec v okr. Dobříš, v dalších letech se jako osada neuvádí (součást obce Mníšek pod Brdy v okr. Praha-západ)


Dobrý den,
velice děkuji za všechny odpovědi. Omlouvám se, že jsem původně nepřiložil odkaz na matriku (jedná o záznamy ze Zámrsku). Vypadá to skutečně na Stříbrnou Lhotu - při původním pátrání jsem nezjistil, že se nazývala i Lhotka. Dle vyprávění příbuzných to mělo být někde u Mníšku, ale mátl mě okres Smíchov. Hledám narození Anny Štiplové (provdané Reitmayerové) dcery Jana Štipla rolníka ve Lhotce 12 (matrika http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/Mat ... aId/8902?5 zatím není digitalizovaná - dle plánu by měla být letos).
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: VYŘEŠENO Hledám obec Lhotka, okres i hejtmanství Smíchov

Příspěvekod josef_kucera » sob led 20, 2018 12:44

Matrika už je digitální a hledaný záznam skutečně obsahuje (viz http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8902/300). Ještě jednou děkuji.
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků