Výsledky sčítání lidu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Výsledky sčítání lidu

Příspěvekod Milarka » úte čer 26, 2007 19:37

Dobrý večer.
Mám prosbu, zahlídla jsem nedávno v knihkupectví knížku, kde byly výsledky sčítání lidu na našem území podle jednotlivých obcí od r. cca 1869. Bohužel stála asi 2000, takže jsem si jí nekoupila.
Nevíte o někom, kdo do této knihy investoval? Potřebovala bych najít jednu konkrétní obec. Dotaz na Mageo jsem teď dávala.
Díky za pomoc.

Milarka
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice

Re: Výsledky sčítání lidu

Příspěvekod Vizi » úte čer 26, 2007 19:50

Milarka píše:Nevíte o někom, kdo do této knihy investoval? Potřebovala bych najít jednu konkrétní obec.


Já v těhle případech zkouším poslat dotaz přes web http://www.ptejteseknihovny.cz/ a zatím jsem byl úspěšný, dokonce jsem poslal dotaz aniž jsem věděl v které konkrétní knize hledat a oni si našli tu správnou a poslali z ní citát
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Knihovna

Příspěvekod Milarka » stř čer 27, 2007 10:07

Děkuji za informaci o službě knihoven, služby jsem využila a potřebné informace už jsem obdržela.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Hana » stř čer 27, 2007 11:38

Děkuji kolegovi za poskytnutí této adresy. Je to perfektní a hlavně rychlé a pohotové.
Doplňuji- uvedenou publikaci najdete v knihovnách s tzv. povinným výtiskem ( tedy Národní knihovna Praha- ta má dva povinné výtisky, Zemská knihovna Brno, Vědecká knihovna Olomouc a další dle zákona o tzv. povinném výtisku- to je podle bydliště vydavatele, v našem regionu je to ostravská VK, popř. v rámci tzv. nabídkové povinnosti). Tam do nich můžete i běžně nahlédnout ve studovnách. Pokud nemáte průkaz patřičné knihovny- je to za prezenční poplatek.( ve VK Olomouc -10 Kč) . Informace vám ráda poskytne i patřičná poradní služba a oddělení bibliografických informací dané vědecké knihovny podle Vašeho bydliště.
Využít je možno i odborných knihoven a studoven- ve vašem muzeu a příslušném archivu.

PhDr. Hana Bartková, Prostějov
Hana
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon úno 05, 2007 13:40
Bydliště: Prostějov, V. Špály 11

Historický lexikon obcí

Příspěvekod Milarka » čtv srp 16, 2007 18:46

Děkuji všem za pomoc při hledání této knihy.
Po několika dnech jsem ji našla celou na internetu volně k stažení, je to na stránkách ČSÚ, který ji vydal. Zde je odkaz a informace o knize:

Historický lexikon obcí České republiky 1869-2005
Vedoucí autorského kolektivu: ing. Jiřina Růžková CSc., ing. Josef Škrabal

http://www.czso.cz/csu/2004edicniplan.n ... -1869_2005

Možná to pomůže někomu dalšímu v hledání informací o své obci.

Milarka
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků