Matriky Zámrsk

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Matriky Zámrsk

Příspěvekod Rozina » sob říj 01, 2011 20:25

Tak nevím co mám dělat. Stahuji si matriku ze Zámrsku. Stáhne se, ale nemohu ji otevřít. Říká mě to :"Nelze přečíst záhlaví souboru. Neznámý formát nebo soubor nebyl nalezen". Stahuje se mě to zřejmě přímo do IrfanView. Ve starém počítači to sice trvalo dlouho, ale s otevřením nebyl problém. Poradí mě někdo?
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod hanucha » sob říj 01, 2011 22:18

Tak jsem to ted schvalne zkousela a jede mi to normalne :? Stahuju v zip a rozbalim pomoci Total Commanderu.
Bud je chyba v konkretni matrice nebo v programu...
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod bursica.d » ned říj 02, 2011 16:51

Není problém v prohlížeči IrfanView ? Nebylo by lepší stáhnout soubor na plochu (uložit na plochu), otevřít jej a pak prohlížet ?
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Rozina » ned říj 02, 2011 18:09

Ono to totiž nikam jinám stáhnout nejde. Já mám od května jiný počítač s Windous 7 a stále mě to zlobí. Počítač nedrží datum a teď dokonce i čas. Přeskočí mě to třeba na rok 2010. Již jsem s tím byla několikrát v servisu, ale nevědí co to způsobuje. Já jsem počítačový antitalent a nevím si s tím rady. Dříve na starém počítači jsem si Zámrsk stahovala bez problému a potom otevřela v InfanView.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Brasl » ned říj 02, 2011 23:39

Při přechodu na jiný počítač si musíte operační systém nakonfigurovat (nastavit) podle svých potřeb a zažitých zvyků. Nevíte-li si rady je nejlepší pubertální syn sousedů (z deníku Ostraváka).
Stahování se řídí dle internetového prohlížeče nikoli OS, a pokud nemáte povolen dialog (okno, nabídku) tak budou soubory ukladány na fixní místo, bez možnosti výběru složky. - Přenastavit.
Přenastavuje-li se vám čas. Pravděpodobně za to může vybitá baterka na základové desce (v případě stolního počítače). Může to být i jiná příčina, ale tato je nejjednodužší. Servisy jsou zařízeny na vytahování paněz z portmonek, a už vůbec ne na rady a softwérové problémy, ale mazání času je hardwarový problém, to by měli odstranit.
Ze Zámrsku to stáhnete zazipované, pokud to nerozbalíte, tak to neotevřete. Po rozzipování jsou to soubory JPG, a ty zobrazíte téměř v čemkoli.
Snad vám to pomůže. :)
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků