Wenzl Koßler a Barbara Köhlová, ovčáci z Plzeňska

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Wenzl Koßler a Barbara Köhlová, ovčáci z Plzeňska

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 04, 2016 16:48

A tak já jsem celej život chodil do školy docela rád, dokonce do čtyř, z toho dvakrát na denní. Vlastně do šesti, když počítám i ZDŠ a SVVŠ. :D :D :D
Tak mi to doktorandství přišlo jako jasná věc, když to tenkrát začalo. Až po přijetí jsem ovšem zjistil, co to obnáší... Ale to už bylo pozdě na zpátečku.

Tím nechci říct, že by mi ty 4 VŠ byly kdy k něčemu z hlediska kariéry. Ale byl jsem si odmala vědom, že nedokážu soustavně studovat odbornou literaturu, dokud nad sebou nemám bič atestací. Tak mi nic jinýho nezbejvalo, než chodit furt do školy. Nebo bejt blbej. Dnes už ovšem vím, že jsem zvoli špatně...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Wenzl Koßler a Barbara Köhlová, ovčáci z Plzeňska

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned pro 10, 2017 16:12

Věra Mátlová píše:No ten předpoklad Moniky že Anna byla rozená Krippner, vdova po některém z Hilldweinů (třeba po Štěpánovi *1777?) bych úplně nezavrhovala.

Nějaký Wenzel syn Mathiase Kosslera a Anny dcery Franze Krippnera se narodil v Myšlince 23.9.1796, http://www.portafontium.eu/iipimage/30065701/mesto-touskov-11_0070-n?x=483&y=619&w=407&h=211 pak i jeho sestra Marie (1799).
Podle toho druhého Franz Krippner pocházel z Bruts (?) na panství Kladtau? (Kladrau - Kladruby?), podle prvního z Čemín

s tou Rozálií Schleugh/Schleigh/Schleich/ to taky bude hustý - jsou přinejmenším dvě, jedna je dcera Jana Schleicha z Vochova a Vejprnic *1771, druhá Josefa Schleicha z Tlučný *1770, - kromě Jana a Josefa byli ve stejné době další ovčáci Tomáš (Tlučná, pak Bochov) a Šimov (Bochov, Tlučná, Křimice) - ale u nich jsem žádnou Rózu nenašla.


Věro, tak pro pořádek hlásím, že Rosalii Schleich coby manželku Wenzla Gerla jsem konečně a asi už definitivně dnes v poledne vyluštil, viz v příloze.
Ale ohledně Hildweinů si rady furt nevím. A asi už vědět nebudu, když Anna Krippner z Čemin (tatík Franz byl ovšem rodem z Brodu u Kladrau, * 1752) si ovčáka Mathiase Koßlera brala údajně jako svobodná.
A přeji pěkný zbytek neděle!
lb.
Přílohy
GerlováBarbara1801.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků