jak dál?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

jak dál?

Příspěvekod 0ndra » úte kvě 03, 2011 9:40

Při bádání jsem se zasekl na jednom místě a nemám se čeho chytit, chtěl bych vás tedy požádat o radu:

Mám zápis o narození dítěte, je to r. 1794, tj. je tam místo (Pardubice, Zel. Předměstí) a číslo popisné, jsou tam uvedeny i dva kmotři, bohužel u otce není nic kromě toho že je podruh, u matky jen jméno za svobodna, ale chybí místo. Kmotři jsou oba měšťani (jeden z Litomyšle, druhý patrně z Pardubic, protože je tam jen "měšťan"). Záznam o svatbě jsem nenašel, nikdo toho jména se v předchozích letech (prohlížel jsem cca 50 let dozadu) neoddal, takže se patrně přistěhovali nebo oddali v jiné farnosti, hledal jsem i v Litomyšli (podle jednoho kmotra), ale bez úspěchu.... Jiné potomky tato dvojice předtím neměla. Dítě se později stalo mistrem zámečnickým...

Jaké mám možnosti se dál pohnout?

Napadlo mě, jestli se i u podruha dá něco zjistit z místa pobytu, jestli o tom někde v pozemkových knihách či jinde můžou být záznamy. Další nápad je projít všechny okolní matriky a hledat záznam o oddání (ale co když přišli z větší dálky?). Do třetice jsem mě napadlo, jestli bych něco nevyčetl z cechovních knih, nevím jestli by tam mohlo být něco relevantního ohledně otce dotyčného. Co byste mi poradili?
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod anoli » sob kvě 07, 2011 12:37

Příjmení měli rodiče jaké? Třeba by se dala podle něho určit bližší lokalita. Pokud to byli podruzi, tak je v žádných pozemkovkách nenajdete.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod 0ndra » pon kvě 09, 2011 7:45

příjmení Rosůlek se v Pardubicích vyskytovalo, ale jednak v jiné části (což by ale mohlo být, pokud byl Jan podruhem a mohl se tedy za prací stěhovat v rámci města), ale žádný toho jména tam ve vhodném datu narození bohužel není, a nejsou tam ani jiné děti téhož páru, což mě právě vedlo k úvaze že se přistěhovali...
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 22 návštevníků