Matkou v 52 letech (v roce 1705)?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Matkou v 52 letech (v roce 1705)?

Příspěvekod Zuz1996 » pát led 01, 2016 23:32

Dobrý večer, podle mne je to určitě možné. V jedné větvi mám pra..bábu, která mého pra..dědu porodila v 53 letech. Byl posledním ze 14 dětí. Pra..bába sama se narodila v r.1720.
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Matkou v 52 letech (v roce 1705)?

Příspěvekod pesovirodkm » sob led 02, 2016 2:06

Zuz1996 píše:Dobrý večer, podle mne je to určitě možné. V jedné větvi mám pra..bábu, která mého pra..dědu porodila v 53 letech. Byl posledním ze 14 dětí. Pra..bába sama se narodila v r.1720.

Já jsem naopak skeptický. Normální reprodukční období, kdy žena bez antikoncepce chrlila děti ve dvouletých intervalech, trvá do zhruba 37, 38 let.
Pak nastává krátké období omezené reprodukce, které končí něco po čtyřicítce (uvádí se 42 nebo 43 let). V matrikách je to poznat tak, že poslední dítě se narodí zhruba ve čtyřletém rozestupu.

Důvod je genetická kvalita vajíček. Žena sice hormonálně funguje až do přechodu, ale chromozomální aberace se začnou ve větší míře projevovat po 37 roce věku a lehce po čtyřicítce jsou již všechna vajíčka geneticky vadná.
Ví to i zdravotní pojišťovny, které umělé oplodnění hradí jen do 39 let - pak už je otěhotnění bez darovaných vajíček problematické a většinou stejně skončí potratem.

Vyjádření lékařů z reprodukčních center je takovéto: "Specializujeme se na reprodukci i u žen z hlediska reprodukce starších – a po dobu existence naší kliniky byl věk nejstarší pacientky, která otěhotněla po oplození vlastních vajíček, 43,6 let. Jednalo se za celou historii kliniky o celkem 3 ženy ve věku 43 let, které otěhotněly z vlastních oocytů v průběhu 16 let. Za svoji kariéru, která trvá 25 let, jsem nezažila po IVF s vlastními vajíčky těhotnou ženu starší tohoto věku. Všechna ostatní těhotenství u takto starých a starších žen se odehrávají pomocí darovaných oocytů. Toto je možné absolvovat až do věku 50 let. Může se přihodit výjimka, ale je velmi vzácná a tudíž není vhodné se na těhotenství z vlastních oocytů v tomto věku fixovat, příroda to bohužel ženám již běžně neumožňuje."

V jiných zdrojích lékaři přiznávají, že drtivá většina celebrit majících děti po čtyřicítce je má z darovaného vajíčka, jen samozřejmě nesmí prozradit o koho jde.

Sám mám mezi předky rekordy 41 a 42 let, všechny ostatní ženy z několika stovek měly děti před čtyřicítkou.

52-letá matka sice teoreticky možná je, ale pravděpodobnost je asi taková, jako když ve zprávách líčí otěhotnění šestileté holčičky někde v Africe nebo Asii. Spíše bych to viděl, že Ludmily byly ve skutečnosti dvě.

Něco by mohl napovědět interval mezi všemi dětmi. Pokud by se děti narodily např. ve věku ...35, 37, 40, 45 a 52, mohlo by jít o lékaři připouštěnou výjimku. Kdyby se ale děti rodily ve věku ...42, 44, 46, 48, 50 a 52, zcela určitě by šlo o druhou manželku.
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků