pojištění za 1.republiky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

pojištění za 1.republiky

Příspěvekod Anna » pát bře 09, 2007 22:17

Poradí mi někdo s mým problémem?

Můj dědeček byl nemanželské dítě, nikdy se nedozvěděl, kdo byl jeho otec. V naší rodině se pouze traduje, že jeho maminka posluhovala v rodině nějakého boháče, kde údajně otěhotněla. Za mlčení jí vyplatili. Z mého dosavadního pátrání v archivu jsem zjistila, že skutečně v roce 1920 pracovala jako posluhovačka, leč nikde žádné jméno jejího tehdejšího zaměstnavatele. Zajímalo by mě, jestli jí jako služebnou museli někde hlásit a hradit za ní pojištění, jako je to dnes. Je možné, že by i tehdy mohla sloužit "na černo"?
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod VLVOJTA » sob bře 10, 2007 10:43

Anna: Kde sloužila? V kterém městě? Jestli to byla Prha je jistá šance, že sloužila u Apolináře. Možná stopa by byla i v Pražských policejních přihláškách.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Anna » ned bře 11, 2007 22:13

Nebude to tak jednoduché, sloužila v Teplicích (zřejmě v tehdejší samostatné obci Trnovany, což je dnes součást Teplic). V místním archivu jsem našla pár informací, ale i sama prababička už tehdy při vyplňování různých formulářů a dokladů pěkně mlžila. Jakoby tušila, že ani po "skoro" sto letech nesmí její tajemství nikdo odhalit.
Evidenci pojišťoven, třeba tehdejší nemocenské pokladny, v archivu v Teplicích nemají, ledaže by se tyto archiválie shromažďovaly centrálně, třeba v archivu v Praze. Ale o tom právě nevím vůbec nic. Každopádně děkuju za typ. :D
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 návštevníků