Příjmení vdovy při úmrtí 1734

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Příjmení vdovy při úmrtí 1734

Příspěvekod lerak » úte zář 01, 2015 17:18

Já nevím z jaké je to oblasti. To asi budete znát, napadají mne jména po chalupě.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Příjmení vdovy při úmrtí 1734

Příspěvekod Zora » úte zář 01, 2015 17:19

Moje zkušenost - v mé oblasti jsem se s tím nesetkala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení vdovy při úmrtí 1734

Příspěvekod Slim » úte zář 01, 2015 20:11

Ve svém rodokmenu jsem měl obdobnou zapeklitost, má předkyně Marianna měla manžela Jiřího Žáčka svobodníka, vše mi pěkně sedělo až do chvíle, kdy jsem nahlédl do gruntovních knih. Tam jsem zjistil, že v nečekané chvíli po zemřelém Jiřím Žáčkovi kupuje grunt i s volenským právem Jiří Raška. V době, kdy jsem podle matrik předpokládal, že do smrti mého Jiřího zbývalo ještě 16 let. Ale v rodokmenu jsem měl děti, včetně mých předků, Jiřího Žáčka a Marianny až po tomto úmrtí. Celý můj rodokmen se začal hroutit jak domeček z karet až do chvíle, než jsem zjistil, že má předkyně jako vdova si onoho Jiřího Rašku vzala a ten po svatbě začal používat její příjmení a tedy příjmení původního majitele gruntu. Od té doby vím, že je možné všechno. A to se jedná o oblast - rozhraní Moravy a Slezska, kde se jména po chalupě naštěstí nepěstovala. Pominu, že se Marianna později vdala ještě do třetice, vzala si přímo Žáčka, ale již si naštěstí nebrala Jiřího.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků