Bohunice- Záluží VYŘEŠENO, DÍKY

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Bohunice- Záluží VYŘEŠENO, DÍKY

Příspěvekod evab » ned kvě 24, 2015 12:31

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu někoho, kdo se trochu vyzná v matrikách jižních Čech. Vím, že se mí předci Hládečkovi v polovině 19. století přestěhovali do Bohunic Záluží (předpokládám, že se jedná o Bohunice u Týna nad Vltavou ). Akorát nemůžu vůbec přijít na to, ve kterých matrikách by se měli vyskytovat - zkoušela jsem Týn nad Vltavou i Všemyslice, ale marně... Když zadám přímo Bohunice, vždycky mi vyjedou ty u Strakonic...

Budu ráda za každý tip :)

Děkuju

Eva
Naposledy upravil evab dne ned kvě 24, 2015 14:32, celkově upraveno 1
evab
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 26, 2013 22:51

Re: Bohunice- Záluží

Příspěvekod Zora » ned kvě 24, 2015 12:39

Zvěrkovice
Obec Zvěrkovice je poprvé uváděna k roku 1379, jméno získala podle osobního jména Zvěrek (Swierek, Zverko apod). Od počátku byla součástí panství Týn nad Vltavou a s ním přešla v polovině 19. století do nového vltavotýnského okresu. V letech 1850 – 1905 byly Zvěrkovice osadou obce Bohunice, v letech 1905 – 1964 byla obec samostatná, s vlastním zastupitelstvem, v letech 1964 – 1985 byla osadou obce Březí a od 1. července 1985 je až dodnes osadou obce Temelín.
Já si myslím, podle mapy, že Bohunice by mohly patřit pod Temelín - tam jak je na mapě část obce Všemyslice)
(Ony jsou tam dvoje Bohunice, takže ty bližší k Temelínu).
http://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy ... 22%7D&ri=0
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Bohunice- Záluží

Příspěvekod evab » ned kvě 24, 2015 14:31

Moc díky za pomoc! Mám je :)

Eva
evab
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 26, 2013 22:51


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků