Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Kika-Ali » čtv dub 23, 2015 22:07

tenhle predek mi dava zabrat...

celkovy prehled:

prvni svatba - 1798
deti v 1.manzelstvi - 1801, 1803, 1806, 1807, 1808, 1809, 1811, 1813, 1816
1. manzelka umira - 1816

druha svatba - 1816
deti v 2.manzelstvi - 1820, 1821, 1824, 1827, 1829, (1832)
2.manzelka umira - 1831

treti svatba??
deti v 3.manzelstvi - (1932), 1934
3.manzelka umira - 1863

je mi samozrejme jasne, ze to dite z r.1932 uz nemohla porodit druha manzelka. takze asi jde o chybu farare, ktery zapsal misto treti manzelky jeste tu druhou? obe jsou navic Johany a obe ze stejne obce, akorat jmeno otce se lisi. nebo napada nekoho nejake jine reseni?
krome toho se mi nepovedlo nikde dohledat tu treti svatbu. neni ani v obci meho predka, ani v obci odkud mela pochazet nevesta a tam nevidim ani nikoho s prijmenim jejiho otce (pravda index neni a uplne celou matriku jsem necetla). takze u treti manzelky mam akorat zaznam jednoho ditete a pak umrti (ve veku 63let). nenasla jsem ani jeji narozeni (byt vek uvedeny u umrti beru s nadhledem).

nejake napady, kde a jak hledat tu treti svatbu? kde se tak mohli vzit, kdyz ne ani v jedne z domovskych obci? mam celkem omezeny casovy usek, ale nejak to nepomaha (2.zena zemrela v unoru 1831 a dalsi dite se narodilo v zari 1932). Otec nevesty ma prijmeni, ktere jsem tam jinak nepostrehla (Hill), tak me napadlo nejake kocovne povolani, ale zapsany je jako "Hausler". Tak uz me nic nenapada...
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 24, 2015 6:48

Johanna č.2 Hill nemusela být z Košatky- jen tam její otec v době narození dětí měl dům. A tím pádem je asi potřeba projít okolní fary.... Zkuste procházet nejstarší indexy a hledat kohokoliv s příjmením Hill a pak teprve tam hledat, zda se tam náhodou Johanna nenarodila.
a ohledně toho úmrtí Johanny č.1 jste si jistá časem i příjmením?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Shari » pát dub 24, 2015 7:05

Kika-Ali píše:nejake napady, kde a jak hledat tu treti svatbu? kde se tak mohli vzit, kdyz ne ani v jedne z domovskych obci? m


Také jsem takhle hledala a nakonec jsem svatbu našla v úplně jiné obci... oba tam byli ve službě, tak se tam i vzali. A dítě měli až v další obci, kam se přesunuli za prací. Brala jsem jednu obec za druhou v dané oblasti.
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Kika-Ali » pát dub 24, 2015 7:23

Shari píše:
Kika-Ali píše:nejake napady, kde a jak hledat tu treti svatbu? kde se tak mohli vzit, kdyz ne ani v jedne z domovskych obci? m


Také jsem takhle hledala a nakonec jsem svatbu našla v úplně jiné obci... oba tam byli ve službě, tak se tam i vzali. A dítě měli až v další obci, kam se přesunuli za prací. Brala jsem jednu obec za druhou v dané oblasti.


no jo, ale ten muj zenich mel v te dobe uz bandu deti a statek, na kterem se naarodil a pozdeji i umrel. krome chybejici svatby nic nenasvedcuje, ze by kdy z vesnice vubec vystrcil paty.
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Kika-Ali » pát dub 24, 2015 7:33

Karolina Vernerova píše:Johanna č.2 Hill nemusela být z Košatky- jen tam její otec v době narození dětí měl dům. A tím pádem je asi potřeba projít okolní fary.... Zkuste procházet nejstarší indexy a hledat kohokoliv s příjmením Hill a pak teprve tam hledat, zda se tam náhodou Johanna nenarodila.
a ohledně toho úmrtí Johanny č.1 jste si jistá časem i příjmením?


taky si myslim, ze Johanna c.2 byla odjinud. u jednoho zaznamu uplne cizi osoby jsem videla, ze mala otce jmenem Hill z Bravantic, takze jsem se vrhla na matriky tam, ale nejen ze jsem nenasla toho sveho, ale nenasla jsem zas vubec zadneho :shock:

umrti Johanny c.1 jeste jednou proverim, ale je uvedena jako manzelka meho predka, a pak tam dlouho zadna Johanna neumira az ta c.3. (u te je uz u umrti uveden i otec). zvazovala jsem i nejake zamotani manzelek syna stejneho krestniho jmena, ale ten je podle vseho uz v jine chalupe a zadnou Johannu si nikdy nevzal (nastesti). ono temi tremi svatbami a spoustou deti plozenych do pozdniho veku tam mam slusny generacni posun. posledni manzelka toho predka byla asi mladsi nez jeho prvni deti...

no a projit indexy by bylo fajn, ale na indexy muzu vetsinou zapomenout :(
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 24, 2015 7:37

"no a projit indexy by bylo fajn, ale na indexy muzu vetsinou zapomenout :( "
nejsou vůbec žádné? z jakékoliv doby? měli by stačit pro hrubou orientaci, kde se Hillové vyskytovali.... nejste tak daleko od doby, kdy už se dělali celkem často- ale samozřejmě můžete mít úplnou smůlu a žádný index z žádné doby....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Chybejici svatba a dite narozene po smrti matky

Příspěvekod Kika-Ali » pát dub 24, 2015 7:49

kolem doby te predpokladane svtaby se to lame, vetsinou jeste nejsou, nekde uz ano. zatim jsem spis zkusmo hledala v oblasto kolem tu svatbu, vzhledem k tomu, ze mam omezeny maly casovy usek, tak jsem to jela bez indexu, rovnou zaznamy. ale asi je fakt lepsi hledat prvni nejake Hilly, mozna ta svatba byla jeste i jindy nez si myslim.

bohuzel neni index z doby kratce zpatky, kdy cela oblast byla pod jednou matrikou, tam by se to hledalo...
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků