František de Paule - hotovo

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

František de Paule - hotovo

Příspěvekod danuseko » čtv úno 19, 2015 10:26

Dobrý den,
na několika místech jsem našla a to v druhé polovině 19. stol. jména s přídavkem především František de Paule, předpokládám, že je to další jméno po někom významném jako byl např. Jan Křtitel či Nepomucký. Chtěla jsem se zeptat, zda tato část jména je po tomto člověku:
František z Pauly (Franz de Paula; křtěn Franz Maria Karl Erwin Paul) hrabě kardinál Schönborn-Buchheim-Wolfsthal (24. ledna 1844, Praha[1] – 25. června 1899, Sokolov[2]) byl pátý biskup českobudějovický (1883–1885) a posléze 28. arcibiskup pražský (1885–1899). Kardinálem se stal 24. května 1889. (wikipedie). Děkuji za odpověď.
Dana
Naposledy upravil danuseko dne čtv úno 19, 2015 12:17, celkově upraveno 1
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: František de Paule

Příspěvekod Zora » čtv úno 19, 2015 11:22

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František de Paule

Příspěvekod danuseko » čtv úno 19, 2015 11:31

Díky, toho jsem taky našla, ale vzhledem k tomu, že se jedná o určité období konce 19. století, tak jsem si myslela, že jsou pojmenováni po tomto biskupovi.
Díky za odpově´d.
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: František de Paule

Příspěvekod Zora » čtv úno 19, 2015 11:57

jména se dávala po světcích, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František de Paule

Příspěvekod danuseko » čtv úno 19, 2015 12:17

Díky
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: František de Paule - hotovo

Příspěvekod ductrix » čtv úno 19, 2015 14:40

Také jsem na to narazila u zápisu narození sourozence mého pra...dědy. Když tam nebylo jiné jméno, tak se prostě jmenoval Franz? Chápu to dobře? díky M.
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: František de Paule - hotovo

Příspěvekod Zora » čtv úno 19, 2015 14:42

Většinou se jména dávala podle světců, kteří bylo v kalendáři poblíž, nebo to farář zapsal jen jedním slovem, neb ten správný František byl třeba patronem kostela, nebo "jen" farářovým oblíbencem.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků