Kdo je Josef Svoboda?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Kdo je Josef Svoboda?

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 18, 2015 13:16

Ha!
A co sčítání?
To je přece po domech a dokonce ve správných letech....

Napsala jsem si o rešerši. Díky za pomoc, všem.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kdo je Josef Svoboda?

Příspěvekod artepa » stř úno 18, 2015 16:04

Dívala jsi se do matrik Holešovic? Jsou tam i indexy. Bohužel mi nejde zobrazit žádná matrika. Se mi to jaksi zbláznilo ...
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Kdo je Josef Svoboda?

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 18, 2015 18:12

Nedívala, nenapadá mne proč..... Matriky jsem pročítala myslím minimálně dvakrát- a to jsou tam asi čtyři řady- ale možná jsem zrovna hledala jinou rodinu. Jak's to myslela?

Ona i ta Josefa je záhadná- mám několik jejích zápisů a u každého jiné datum- jako by to nevěděla- takže můžu říct, že se narodila mezi 1888 a 1890- ale kdy? No matriky ještě nejsou digitalizované.
Josefa si později v neznámý čas vzala neznámého Veselého, ale opět nic nevíme.... Ale máme aspoň jeho fotku :-)
Tahle židovská větev, která končí u dědy, co už byl bezvěrec katolík, je fakt zábavná....

Snad je najdou v tom sčítání. Nedá se prohlížet- je moc poničené- musí se podívat sami.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kdo je Josef Svoboda?

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 18, 2015 18:49

Já jsem na ty obrázky a aby záhada dostala tvář: táta našel fotku z toho domu v Kollarově 335 (to si prý pamatuje), kde je Josefa, děda (klučík) a dva, řekla bych, že švarní, pánové a jeden z nich bude ten Svoboda. Tipuju toho vpravo.

Metzlova Josefa a Svoboda Josef foto z Kollarovi 335 kolem 1920.jpg
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků