Josef II v matrikách

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Josef II v matrikách

Příspěvekod Zora » úte úno 17, 2015 20:54

Nemůžu najít, kde byl původní dotaz Karoliny, omlouvám se.

Na rakouském fóru také nic nešli, pouze tip, kde se dá najít narození arcikněžny Marie Kristiny, pozdější královny španělské:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=96

a jejího bratra Friedricha:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=77

Marie Kristina, se narodila na zámku Židlochovice jako dcera arcivévody Karla Ferdinanda, druhého syna arcivévody Karla, a jeho ženy Alžběty Františky Marie Rakouské. 29. listopadu 1879 se v madridském královském paláci provdala za krále Alfonse XII. Španělského.

Zde jsou odpovědi, které zprostředkovala naše členka Margaretha. Takže díky, Grete.
http://www.forum-ahnenforschung.eu/t173 ... ml#msg8634
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod sanssouci » úte úno 17, 2015 21:01

Dotaz Karoliny se najde tady: Povídání volně na geologické téma.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 17, 2015 21:06

děkuju, nečekala jsem, že nenajdeme, to mne překvapilo.

ten zápis Marie Kristiny a jejího bratra je takový "obyčejný" kromě několika mnoho jejích jmen tam vidím zkratku nějakého titulu, asi a u rodičů jen velmi stručně- no, asi se jim to nechtělo vypisovat a nebo je to v těch poznámkách okolo.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Zora » úte úno 17, 2015 21:09

V brněnských matrikách jsem viděla více šlechtických dětí, liší se v podstatě jen podle počtu jmen, jinak zápis jako každý jiný, - většinou tedy delší , neb všichni měli tituly, více jmen a tak. :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 17, 2015 21:25

určitě jo....
jen že zápis císařova úmrtí, kde bude asi jen on sám, by mohl snad být jiný- jen ho nemáme....
tak že bych napsala do archivu ve Vídni? že kam ho dali?

edit: no jo, ale co/kde je jejich NAČR?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Zora » úte úno 17, 2015 21:33

Oni to dost rozebírají na rakouském fóru, třeba z toho něco vypadne.

jinak tady je rak. archiv.
http://www.wien.info/cs/locations/austr ... e-archives
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod syrius » stř úno 18, 2015 9:29

Pro zajímavost - úmrtí princezny Herminy z Metternich - Winneburgu - nijak se od ostatních zápisů neliší.

http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... -13_0840-z
2 zápis zdola
syrius
 
Příspěvky: 567
Registrován: pát úno 22, 2013 14:16

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 18, 2015 9:34

hezké :-)
pipsi mi psala, že dnes jde do achivu, tak že se zeptá. tak jsem zvědavá.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod HaninaH » stř úno 18, 2015 16:45

Je to tak , zápisy narození, svateb či úmrtí u šlechtických rodů se neliší od ostatních, jen jsou delší díky titulům, jak se tady psalo. Někteří faráři je označovali pro lepší orientaci ukazujícím prstem/pacičkou/
http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... =554&h=203
obr. 411 /vpravo/, kdyby nefungoval odkaz. :wink:

Teď mě tak napadá, císař zemřel na zámku Schonbrunnu, ke které farnosti té době patřil zámek? Navíc jeho zápis může být i ve farnosti, kde je rodinná hrobka, klidně na druhém konci Vídně nebo mimo ní, už jsem se s tím setkala. Ale to už mají určitě dohledané.
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach

Re: Josef II v matrikách

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 18, 2015 18:05

U Schonbrunnu i Hofburgu už jsem hledala- myslím, že dobře- podle těch mapek, co tam tak šikovně mají.... Rodinná hrobka je, jestli si o dobře pamatuju, na území jednoho z těch zámků....
já jsem prostě zvědavá- nejsem jeho příbuzná :-))))

Pipsi píše, že pán, co to má na starosti, dnes nebyl v práci- takže až příště....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků