stejná osoba?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

stejná osoba?

Příspěvekod Ivon » pon úno 16, 2015 16:47

Prosím znovu o radu. Mám další takový hlavolam.
Mám předka Antonína Barvínka. Vím, že se oženil roku 1810 v Podměstí Letohrad 102 s Terezií Holečkovou (u tohoto záznamu není uveden jeho otec). Tehdy mu bylo 43. Také mám záznamy jeho čtyř dětí s Terezií Holečkovou.
Také jsem našla záznam o sňatku tehdy 24-letého Antonína Barvínka (syna Sylvestra Barvínka) s Terezií Klohnovou - rok 1792 Podměstí Letohrad 28. Poté měli sedm dětí. Při porodu 7. dcery v roce 1809 Terezie Klohnová umírá.
Zatím jsem se domnívala, že poté co Terezie Klohnová zemřela se ihned Antonín oženil. Věkově by to plně odpovídalo.
Následně jsem našla záznam z roku 1767 o narození Antonína Barvínka, syna Sylvestra Barvínka. Což by také odpovídalo.
Jenže teď jsem našla záznam z téhož roku o narození Antonína Barvínka, syna Jana Barvínka (což byl syn Sylvestra). Tedy se v roce 1767 narodil Sylvestru syn Antonín i vnuk Antonín.
No a teď mám dilema, jestli Antonín Barvínek ženatý s Terezií Klohnovou je ten samý Antonín Barvínek, jenž se oženil s Terezií Holečkovou. Bohužel u žádného dítěte Terezie Holečkové není uveden otec Antonína (vždy tam je jen Antonín Barvínek z Podměstí Letohrad). No a teď babo raď! Co s tím?
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: stejná osoba?

Příspěvekod Zora » pon úno 16, 2015 16:58

U druhého sňatku by mohlo být uvedeno, že se jedná o vdovce - pokud jsou tam příslušné kolonky.

Neuvedení otce (u vdovce) by nasvědčovalo tomu, že již byl v době sňatku (druhého) samostatný. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: stejná osoba?

Příspěvekod Ivon » pon úno 16, 2015 17:43

To tam orálně není. Je tam jen Antonín Barvínek z Podměstí Kyšperk (neboli Letohrad).
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: stejná osoba?

Příspěvekod Zora » pon úno 16, 2015 17:52

Má ta matrika kolonky? Kolem r. 1800 se už stav uváděl.
Pokud je ženich uveden jako svobodný u druhého nalezeného sňatku, pak by se nemohlo jednat o stejnou osobu.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: stejná osoba?

Příspěvekod Ivon » pon úno 16, 2015 18:07

Tak to se podívám. Jo a předtím tam mělo být právě. PC mi to opravilo a já si toho nevšimla.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: stejná osoba? - VYŘEŠENO

Příspěvekod Ivon » pon úno 16, 2015 18:31

Tak jste měla pravdu. Ta kolonka tam je, takže to byl vdovec. Já jsem to brala tak, že předtím vždy, když šlo o vdovce nebo vdovu, tak to bylo rovnou v textu u jména. Takže jsem si toho nevšimla.
Díky
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: stejná osoba?

Příspěvekod Zora » pon úno 16, 2015 18:47

Ok, jsem ráda, že to pomohlo :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků