Ztracena praprababicka:)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » pon úno 16, 2015 10:12

Dobry den potrebuji poradit.Snazim se nalezt udaje k manzelove praprababicce(Rozalie Pölderlová rozena Zahradnikova).Nasla jsem jeji narozeni,narodila se v Polzove r.1856 jeji rodice pochazely od Kutne Hory a byly to prodejci,cestou na trh v Polzove se prave narodila jejich dcera.V okoli Cesky Budejovic jiz zustali,Rozalie se tam provdala do SVATEHO JANA NAD MALSI.Jeji mazel r.1895 zemrel a prave tim zacina me patrani jelikoz u zapisu narozeni Rozalie je poznamka ze roku 1901 zadala o krestni list ku vdavkam,takze se nam znovu provdala ale neni napsano kde a za koho:(tudis nemohu najit ani svatbu ani jeji umrti jelikoz uz je pod jinym prijmenim.Mam zjisteno ze ve svatem Jane se neprovdala ani primo v CB.Hutna Hora odkud puvodne pochazela teke ne,pak mne jeste napadlo ze treba v Plzni jelikoz jsem o ni zrovna z roku 1901 kdy mela byt svatba nasla clanek v novinach prave z Plzne ale to zas nevim jak na hledani jelikoz nevim kde v Plzni:)Zkusil by mi nekdo poradit cokoliv:))))
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 16, 2015 11:59

to je ale dloooouhy odstavec :-)

zkuste sem dát odkaz na ten novinový článek
a pak bychom snad mohli zkusit hledat v pobytových přihláškách v Plzni....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » pon úno 16, 2015 12:29

kolac.jpg
koláče.jpg
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » pon úno 16, 2015 12:31

Bude tam problem jelikoz byli svetem jdouci tak nejspis bydleli v nejakem voze bez cp :D
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 16, 2015 14:10

Plzeňské pobytové přihlášky jsou zatím jen k písmenu E, tam se nepodíváte, v Praze nežila (tedy pobytová přihláška není)
a podle jiného Vašeho příspěvku
viewtopic.php?f=9&t=19929
se mi zdá, že Elisabeth, dcera, žila v roce 1912 v Ločenicích= Sv. Jan nad Malší..... a to je celkem z ruky od Plzně, kde byli v roce 1901.... a přitom měla svatbu u Děčína.....
no, obávám se, že za těch 11 let od Plzně k Děčínu přes ČB mohla fakt dojít kamkoliv......
Mohla byste ještě dát ten odkaz na narození Rosalie, kde je ta poznámka?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » pon úno 16, 2015 14:15

magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 16, 2015 14:32

nevim, budu hloubat, kdybych něco dohloubala, dám vědět.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » pon úno 16, 2015 14:33

Bezva moc dekuji za vasi ochotu:)a pekny den
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Zora » pon úno 16, 2015 16:40

http://jihoceske-rody.eu/rody/kategorie ... i-svetsti/
snad by mohl napovědět tenhle odkaz, kde hledat
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 16, 2015 20:53

není tohle Váš příbuzný?
https://cs-cz.facebook.com/martin.polderl
má odkazy na "Zahradník" a "Sv. Jan nad Malší" i "Ločenice"

já že kdyby ne, tak by se asi dal kontaktovat, zda neví víc....

A tohle jste četla?

https://theses.cz/id/7l7wu2/Vesnick_malotdka_mezi.txt
"Dokonce i zde došlo ke sporům s bývalou mateřskou obcí Ločenice, a to v otázce, kdo se postará o zchudlého Jaroslava Poelderla a jeho rodinu, přičemž tento
spor dotáhly obě sousední vesnice až k Nejvyššímu správnímu soudu. Ani takovýmto sociálním otázkám se nevyhnula řevnivost obou sousedních rivalů.
Jmenovaný Poelderl přijel s vozem a s rodinou na svatojánskou náves, utábořil se zde v nejhorší listopadové nepohodě a prosil o milosrdenství a ubytování alespoň pro děti. Obecní zastupitelstvo s trpícím soucítilo, a tak ho nechalo ubytoval se v domku č. 30 - v chudinském domě. Financovat zchudlého Poelderla trvale však svatojánské zastupitelstvo nechtělo, a ihned se obrátilo na sousední Ločenice, aby se o své obyvatele postarali, ale ani Ločenice nechtěly rodinu zajistit a odmítaly uznat
námitku svatojánských o tom, že zmíněný Polderl bydlel v den rozdělení v Ločenicích, a patří proto pod tuto obec, což také Nejvyšší správní soud 23. května potvrdil a rozhodl Jaroslava Poelderla přiřknut do Ločenic s konečnou platností."
Tak to stojí někde v kronikách o rozdělení Ločenic, zřejmě rok 1924....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » úte úno 17, 2015 10:24

Moc Vám dekuji ze mi pomahate,na jihoceskych rodech jsem to uz projela od shora dolu spousta predku tam je ale ta babinka nikde:) odkaz na fb profilu..to je muj manzel :D a ten zapis z te kroniky ten uz mam take procteny ja nevim je to tedy zahada.Zkousela jsem i veskere zapisy jejich vnoucat a take vsude je jen napsano Rosalie rodem Zahradnik a ne jeji nove prijmeni.
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 17, 2015 11:26

no, koukala jsem ještě na kdejsme.cz a tam bylo, že Polderlů je málo- tak třeba by pomohlo je kontaktovat.....
a Vy víte, kde je pohřbená? kam chodila Vaše babička dávat kytky na hrob?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ztracena praprababicka:)

Příspěvekod magdalena20 » ned úno 22, 2015 0:10

dobry den,to prave nevim me patrani po prave zaclo tim ze me zajimalo kde je pohrbena
magdalena20
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 27, 2015 14:31


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků