jde o stejnou osobu?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

jde o stejnou osobu?

Příspěvekod Ivon » sob úno 14, 2015 18:59

Prosím poraďte mi.
Mám v rodokmenu jistou Terezii Holečkovou. Mám u ní zápis svatby, kdy si v Podměstí Letohrad roku 1810 brala jistého Antonína Barvínka. Mělo jí být 31. Zde je jako její matka napsaná Anna Piekny (dcera Mikuláše Piekneho). Pak mám zápis o jejím úmrtí (o 25 let později, kde je, že jí bylo 44 - podle manžela i čísla domu to je 100% ona).
Když jsem však hledala zápis o jejím narození, našla jsem zápis o narození Theresie Anny v roce 1781. Číslo domu i otec - Josef Holeček, by souhlasily, ale je zde napsaná jiná matka - Barbara. Jinou Terezii Holečkovou jsem v té době nenašla. Našla jsem i další děti Josefa Holečka a Barbary a záznam jejich sňatku. Pak jsem našla i záznam o jeho dalším sňatku a dětech s jistou Kateřinou. Ale záznam sňatku s Annou Piekny a jejich další děti jsem nenalezla.
Myslíte, že se jedná o chybu nebo, že se Josef Holeček oženil potřetí a matrikář při sňatku Terezie uvedl jako její matku vlastně její macechu?
Také je zajímavé, že v záznamu svatby Josefa Holečka a Barbary je jako svědek Antonín Piekny.
Co si myslíte, jak to mohlo být?
Díky za názory.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: jde o stejnou osobu?

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob úno 14, 2015 19:12

Noo, pěkně.
Za sebe bych brala jako matku Barbaru.
Ještě snad pokusit se najít, zda vůbec Mikuláš Pěkný měl dceru Annu a zda se ta neprovdala někdy za kohokoliv a jak to s ní dopadlo.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: jde o stejnou osobu?

Příspěvekod Zora » sob úno 14, 2015 19:59

při sňatku Terezie uvedl jako její matku vlastně její macechu? ano, stávalo se to často

Jak se jmenovala manželka Mikuláše Pěkného?
ještě taky pozor na svobodné a později provdané ženy.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jde o stejnou osobu?

Příspěvekod Ivon » ned úno 15, 2015 13:01

To nevím. V záznamu sňatku Terezie je jen uvedena matka Anna, dcera Mikuláše Pěkného z Mistrovic. Hledala jsem i záznam o narození Anny. Ann Pěkných jsem našla několik, ale žádnou dceru Mikuláše. Ani samotného Mikuláše. Tedy zatím. Hledám dál.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: jde o stejnou osobu?

Příspěvekod Ivon » ned úno 15, 2015 18:28

Tak si začínám myslet, že to byla prostě chyba matrikáře. Našla jsem totiž, že poslední dítě s manželkou Barborou měl Josef Holeček v roce 1793 a v roce 1794 sám umírá. Takže další ženu mít nemohl. Ještě by to musela být jeho první žena, ale to by nemohla být zase pak matka Terezie, protože by to letopočtem neodpovídalo.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků