Jarmila Srncová HOTOVO

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jarmila Srncová HOTOVO

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 13, 2015 21:46

Dobrý večer, u svatby mé praprabáby je napsáno, že se narodila v Brněnské porodnici http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=381. Jenže já její narození nejsem schopna najít. Přehlédla jsem ji nebo je špatně něco jiného?

Předem moc děkuji
H
Naposledy upravil Zuz1996 dne pát úno 13, 2015 22:18, celkově upraveno 1
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Jarmila Srncová

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 13, 2015 21:49

a to jste hledala přímo podle té poznámky dole?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jarmila Srncová

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 13, 2015 21:54

Ano, snažím se zjistit něco její matce Tereze. Matriky pro Holasice příslušné pod Rajhrad ještě nejsou zdigitalizované, takže zkouším tuto možnost.
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Jarmila Srncová

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 13, 2015 22:06

No, možná trochu spletli křestní jméno Jaromila/Jaromíra
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=37
(vlevo dole)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jarmila Srncová

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 13, 2015 22:12

Děkuji to jsem přehlédla :) No ale v tom případě co je správně? :D Je špatně zápis nebo nebo jí začali říkat Jarmilo? Protože je tak uvedena v rodném listu mého pradědy i babičky.
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Jarmila Srncová

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 13, 2015 22:22

já jsem si řikala, že se zeptáte.
ale je to na Vás. Teda- právně byla asi Jaromíra. To by Vám i dnes napsali do jejího rodného listu.
Ale pro Vás byla jasná Jarmila. Je to divné- podle mne to i dřív fungovalo tak, že nejřív se udělal zápis do knihy a pak se vystavoval rodný list..... to by pak znamenalo, že několik generací má špatně matriční zápisy.
mmch: zažila jsem to osobně- dlouho jsem si všude psala, že jsem Karolína- jenže nejsem- jsem Karolina- to vždycky řikala babička, postaru- Linka- a pak jsem ztratila rodný list a s paní matrikářkou jsme zjistily, že fakt Karolina. Čímž dokládám, že asi by to rozhodoval skutečný zápis v matrice.

No, třeba někdo vysloví nějaký "100%" názor- ale já to na 100% nevím.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jarmila Srncová HOTOVO

Příspěvekod Zora » pát úno 13, 2015 22:23

Rozhodně je správné jméno při křtu, jde spíš o to, zda je v brně v porodnici nalezená Srncová správná, to už je na Vás. Z

edit - nedávno jsme si dělala rodokmen Vladimíra Menšíka.
Že byl on pokřtěn Vladislav, to asi všichni vědí, ale jeho otec se narodil jako Vladislav, u civilní svatby má zapsáno Vladimír, u druhé církevní o deset let později se stejnou manželkou, je uvedeno Vladislav.
na rodném listě manželky jsou postupně dopsány poznámky, že se poprvé vdala za Vladimíra, podruhé za Vladislava.
Kdo nezná historii, myslí si, že se provdala za dva muže stejného příjmení.
Takže chyby se v matrikách dějí, u svatby je to pravděpodobné.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29225
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jarmila Srncová HOTOVO

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 13, 2015 22:50

Ne sedí datum i rodiče, dokonce je tužkou připsané i datum svatby.

jak píšete Zoro, u Menšíka v tom vidím aspoň nějakou logiku, zaměnili otce a syna. Ale v mém případě je to prostě čáry máry fuk a z Jaromíry byla Jarmila :D.
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Jarmila Srncová HOTOVO

Příspěvekod Zora » pát úno 13, 2015 22:59

Mýlíte se.

Otce Menšíka, narozeného jako Vladislav, zapsali do oddací matriky jako Vladimír.
to byla civilní svatba.
PO deseti letech se brali rodiče herce znovu, tentokrát v kostele a zde je zapsán ženich správně jako Vladislav.

Chudák manželka má u svého záznamu narození dopsány dvě poznámky o svatbách, jednou s Vladimírem a o deset let později Vladislavem :-)))
Takže Vaše Jarmila - Jaromíra je na tom ještě dobře :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29225
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jarmila Srncová HOTOVO

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 13, 2015 23:04

A tak pardon, nedočetla jsem :D
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků