Policejní spis

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Policejní spis

Příspěvekod Čihák Josef » pon lis 01, 2010 11:42

Ahoj všem,
při badání po předcích jsem mimo jiné zjistil, že jeden grunt lehl popelem, nebo, že došlo k násilné smrti jednoho z mých přímých předků. Tyto informace mám z obecní kroniky a jedná se o cca 60-80 let staré události (okolí Sedlčan). Vše bylo vyšetřováno policií a tak bych rád věděl, zda se nechá někde nahlédnout do vyšetřovacích spisů, či získat např foto vyhořelého gruntu - pokud je atd. Řešil jste někdo podobné. Prosím o případné rady.

Díky moc.
strom
Čihák Josef
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát bře 13, 2009 16:21
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Anna » pon lis 01, 2010 13:44

Asi to nebude úplně padnoucí rada, ale pokud se jedná o zločiny z období války, našla jsem v Národním archivu policejní spis svého předka, který "jako škůdce" národa podpálil jeden barák a po té byl odsouzen na 3 roky káznice v Německu. Spis putoval od četníků přes německou polici až dospěl k Německému soudu do Prahy. Obsahoval veškeré výslechu svědků, výslech pachatele a dokonce jeho policejní fotografii. Znala jsem ale jméno pachatele, takže je to ve Vašem případě asi opačně. Nicméně se jednalo o fond Policejní ředitelství Praha II - všeobecná spisovna. Třeba Vám to bude k něčemu dobré. :)
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků